Informujemy, że nasza strona wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”)     Zgoda    Polityka prywatności

micro:Gamepad

nr SAP: G720101AP03

 • Kontroler programowalny
 • Zawiera mikrokontroler micro:bit
 • 8 programowalnych przycisków
 • Silnik wibracyjny
 • Buzzer
 • Dioda LED
Porównaj
Wyczyść porównanie
Producent: nauka programowania, informatyka, wspieranie kreatywności,

Gamepad to programowalny pad do sterowania robotami i stworzonymi grami interaktywnymi, oparty na mikrokontrolerze micro:bit.
Gamepad po podłączeniu płytki micro:bit zmienia się w  bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania w bezprzewodową konsolę do gier. Obudowany akrylową, przezroczystą płytką pozwala zobaczyć co ma w środku jednocześnie zapewniając przyjemny dotyk, chroniący wnętrze przed uszkodzeniem.
Gamepad posiada 8 programowalnych przycisków: lewa strona ma cztery przyciski góra, dół, lewo, prawo, a prawa strona ma dwa przyciski X, Y i dwa przyciski A, B znajdujące się z przodu.

Gamepad ma również programowalny wbudowany silnik wibracyjny, brzęczyk i diodę LED. Dzięki programowaniu graficznemu zmieni się natychmiast w multimedialny kontroler wibracji lub multimedialną interaktywną konsolę do gier. Platforma programistyczna obsługuje programowanie graficzne MakeCode i python. Jest to odpowiednie narzędzie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych.

Można sterować za jego pomocą robotem Maqueen.
W zestawie: platforma Pada oraz mikrokontroler micro:bit

Bezprzewodowy kontroler micro: Gamepad i Maqueen

 • Cel ćwiczenia:
  - Nauka zastosowania radiowego kontrolera GamePad do sterowania robota Maqueen.

 • Efekt:
  - Kontroler micro:bit Gamepad w czasie rzeczywistym steruje ruchem robota Maqueen (przyciski kontrolera odpowiadają ruchowi robota).

Uwaga! Do tego ćwiczenia potrzebny jest robot Maqueen oraz kontroler micro:bit Gamepad
wyposażony w drugi mikrokontroler micro:bit


Link do kodu źródłowego w programie Makecode dla robota Maqueen: https://makecode.microbit.org/_ftMMb8WkwDV7

Link do kodu źródłowego w programie Makecode dla kontrolera Gamepad: https://makecode.microbit.org/_gwK0A3JwEW0V

Zrzut ekranu z kodem dla robota Maqueen programu Makecode:Zrzut ekranu z kodem dla kontrolera Gamepad programu Makecode:

Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej, w tym także cena, opis parametrów technicznych urządzenia oraz specyfikacja techniczna mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Ceny umieszczone przy produktach są to sugerowane ceny detaliczne, zawierające podatek VAT (23%) i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnego kursu walut - nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. W celu potwierdzenia cen oraz szczegółowych parametrów urządzenia i specyfikacji technicznej skontaktuj się ze sprzedawcą.

Demo Options

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout