Informujemy, że nasza strona wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”)     Zgoda    Polityka prywatności

Labdisc Środowisko

nr SAP: G480102A001

2 874 zł brutto


2 337 zł netto
  • Cyfrowe, mobilne laboratorium do środowiska
  • 13 wbudowanych czujników
  • Wbudowana pamięć
  • Zasilanie akumulatorem
  • Gotowe scenariusze lekcji
Porównaj
Wyczyść porównanie
Producent: pracownia biologiczna, pracownia fizyczna, eksperymenty, doświadczenia przyrodnicze, cyfrowe mierniki,

Labdisc Środowisko

Wbudowane w dysk pomiarowy czujniki zostały tak dobrane, aby umożliwiały przeprowadzanie doświadczeń związanych z podstawowymi badaniami i analizą środowiska. Labdisc środowisko doskonale sprawdzi się w szkole podstawowej i średniej, gdzie uczniowie od najmłodszych lat mogą uczyć się właściwych umiejętności oraz postaw związanych z ekologią. Jest on dobrym uzupełnieniem zajęć w szkolnych kółkach zainteresowań oraz przydatny podczas zajęć prowadzonych  w instytucjach związanych z edukacją ekologiczną i jednostkach ochrony środowiska. Klienci, którzy zakupią laboratorium Labdisc otrzymają gotowe scenariusze lekcji w prezencie - wystarczy zarejestrować produkt za pomocą formularza.
Cyfrowe, mobilne laboratorium przyrodnicze Labdisc Środowiskowy to dysk o średnicy 13,2 cm z wbudowanymi 13 czujnikami (oraz portem uniwersalnym). Dzięki wbudowanemu akumulatorowi oraz wewnętrznej pamięci, pozwala na przeprowadzenie doświadczeń z różnych przedmiotów, zarówno w klasie, jak i w plenerze.  Wyniki dokonywanych pomiarów mogą być obserwowane przez uczniów bezpośrednio na wyświetlaczu dysku, a także przy użyciu oprogramowania GlobiLab na komputerze (Windows, MAC, Linux) lub tablecie (iOS, Android). Dane z doświadczeń przeprowadzonych bez połączenia z komputerem czy tabletem zostają zapisane w pamięci Labdisc. Po powrocie do szkoły dane można przesłać do komputera.

Oprogramowanie GlobiLab dołączone do dysku pomiarowego Labdisc umożliwia wyświetlanie pomiarów w postaci wykresów (słupkowych, liniowych) tabel oraz cyfrowych mierników. Funkcja Adnotacje umożliwia dodawanie do wykresów własnych tekstów i zdjęć.

Labdisc Środowiskowy wyposażony jest w GPS, dzięki czemu wyniki pomiarów i eksperymentów można nanosić na Mapy Google.Wbudowane czujniki

Dzięki Labdisc Środowiskowy uczniowie mogą wykonywać następujące pomiary: temperatury otoczenia, ciśnienia barometrycznego, kolorymetrii, tlenu rozpuszczonego,  temperatury z użyciem metalowej sondy, współrzędnych GPS, temperatury IR, pH, wilgotności, poziomu głośnosci, mętności oraz UV.

Labdisc Środowisko to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach: bezprzewodowe przesyłanie danych, duża pamięć (1 000 000 próbek), wysoka częstotliowść pobierania danych (100 000 próbek na sekundę) sprawia, że uczniowie badają otaczający ich świat z zaangażowaniem i przyjemnością.

Zakresy i dokładności czujników

Temperatura otoczeniaZakres:-10 do 50 °C
Dokładność:±1°C
Ciśnienie barometryczneZakres: 500 do 1100 mB
Dokładność:±2.5mB
KolorymetrZakres:

10 do 90% przepuszczalności (3 kolory)

λR=620 nm

λG=550 nm

λB=470 nm

Dokładność:±5%
Tlen rozpuszczonyZakres: 0 do 14 mg/l
Dokładność:±8%
Temperatura cieczy/ciał stałychZakres: –25 do 125 °C
Dokładność:±2%
GPSZakres: -
Dokładność:±3m
Temperatura IRZakres: -70 do 380 °C
Dokładność:

±0.5°C @ 0 do 60°C
±1°C @ 0 do 120°C
±1°C @ -40 do 0°C
±2°C @ 120 do 380°C
±2°C @ -70 do 40°C
pHZakres: 0 do 14 pH
Dokładność:±2%
WilgotnośćZakres: 0 do 100%RH
Dokładność:3.5%(20% do 80%) RH
Poziom głośnościZakres: 56 do 95 dB
Dokładność:±4dB
MętnośćZakres: 0 do 1000 NTU
Dokładność:±10%
UVZakres:0 do 12 UV Index
Dokładność:±5%

Doświadczenia z Labdisc w odniesieniu do podstawy programowej
Klienci, którzy zakupią laboratorium Labdisc otrzymają gotowe scenariusze lekcji w prezencie - wystarczy zarejestrować produkt za pomocą formularza.


PrzedmiotTematEksperymenty z LabdiscSzkoła podstawowa 
Tytuł eksperymentuCzujnikiRodzaj dyskuOpis eksperymentuIV-VIII
FIZYKACiepłoAbsorpcja ciepłaTemperatura z metalową sondąBiochem, Uniwersalny, Fizyka, ŚrodowiskoPomiar i porównanie temperatury wody znajdującej się w różnokolorowych pojemnikach po wystawieniu na działanie promieni słonecznych.Fizyka, rozdz. IV. Zjawiska cieplne.
MechanikaSzybkość poruszania sięGPSBiochem, Uniwersalny, ŚrodowiskoWykorzystanie czujnika GPS do pomiaru prędkości podczas spaceru, biegania i / lub jazdy na rowerze - świetne doświadczenie do zorganizowania zawodów między uczniami.Fizyka, rozdz. II. Ruch i siły.
CHEMIAKwasy i zasadyCo pijemy?Elektroda pH Biochem, Uniwersalny, ŚrodowiskoPomiar pH różnych napojów.Biologia, rozdz. III.Organizm człowieka.
 (Układ pokarmowy i odżywianie się.)
Reakcje chemiczneReakcje endotermiczne / egzotermiczne Temperatura zewnętrznaBiochem, Uniwersalny, Fizyka, ŚrodowiskoWykonywanie różnych pomiarów w celu sprawdzenia, które reakcje uwalniają lub zużywają ciepło.Fizyka, rozdz. IV. Zjawiska cieplne.
Chemia, rozdz. III. Reakcje chemiczne.
rozdz.VII. Sole.
Zmiany stanu skupieniaZmiany stanu skupieniaTemperatura zewnętrznaBiochem, Uniwersalny, Fizyka, ŚrodowiskoMierzenie temperatury zamarzania i wrzenia wodyFizyka, rozdz. IV. Zjawiska cieplne.
Chemia, rozdz. I. 
Miareczkowanie pH Miareczkowanie pHElektroda pH, Temperatura zewnętrzna.Biochem, Uniwersalny, ŚrodowiskoMiareczkowanie klasycznego kwasu i zasady - pomiar pH i zmiana temperatury (również przy użyciu czujnika temperatury zewnętrznej).Chemia, rozdz.VI. Wodorotlenki i kwasy.
Ciepło właściweCiepło właściweTemperatura zewnętrznaBiochem, Uniwersalny, Fizyka, ŚrodowiskoOgrzewanie różnych cieczy do tej samej temperatury (70 ° C) i porównanie krzywych chłodzenia tych cieczy, aby wyjaśnić, które ma wyższe ciepło właściwe.Fizyka, rozdz. IV. Zjawiska cieplne.
SpektrofotometriaPrawo Lamberta - Beer'aMętnośćBiochem, ŚrodowiskoOkreślenie zależności między stężeniem roztworu a jego absorbancją światła 
BIOLOGIALudzkie ciałoWytwarzanie potuWilgotność, temperatura zewnętrzna i z metalową sondą Biochem, Uniwersalny, ŚrodowiskoMierzenie temperatury i wilgotności względnej dłoni umieszczonej w torbie foliowej, aby wyjaśnić zasadę systemu chłodzenia ciała - pot.Biologia, rozdz. III.Organizm człowieka. (Skóra)
rozdz. IV. Homeostaza. 
ŚRODOWISKOKlimatEfekt cieplarnianyTemperatura zewnętrzna i z metalową sondą Biochem, Uniwersalny, Fizyka, ŚrodowiskoBudowa małej szklarni i pomiar temperatury wewnątrz i na zewnątrz szklarni umieszczonej w oświetlonym obszarzeBiologia, rozdz. II.Różnorodność życia.
 (rośliny okrytonasienne ) 
OtoczenieSpacer do parkuDźwięk, Temperatura zewnętrzna, wilgotnośćUniwersalny, ŚrodowiskoPomiar zmian: poziomu hałasu, temperatury i wilgotności w różnych obszarach miejskich.Geografii, rozdz. IX. Środowisko przyrodnicze Polski.
Przyroda, rozdz. III. Pogoda, składniki pogody, obserwacje pogody. 
KlimatTemperatura w tygodniuTemperatura zewnętrzna i z metalową sondą Biochem, Uniwersalny, Fizyka, ŚrodowiskoRejestrowanie zmian temperatury w ciągu tygodnia. Wykorzystanie wyników do prognozowania pogody w nadchodzących dniachGeografia, rozdz. V. Ruchy Ziemi.
Przyroda, rozdz. III. Pogoda, składniki pogody, obserwacje pogody. 
HydrosferaKwaśne deszczeElektroda pH Biochem, Uniwersalny, Środowisko
99/5000
Zbieranie deszczu w różnych miejscach i weryfikacja kwasowości deszczu w związku z zanieczyszczeniem.
Chemia-VI. Wodorotlenki i kwasy. 8
HydrosferaJakość wodyMętnośćBiochem, ŚrodowiskoPorównanie mętności wody pitnej i innej wody pobranej z jezior i stawów.Przyroda, rozdz. IV. Środowisko przyrodnicze najbliższej okolicy. 
HydrosferaWoda a środowiskoTemperatura zewnętrzna i z metalową sondą , WilgotnośćBiochem, Uniwersalny, ŚrodowiskoPomiar temperatury i wilgotności w pobliżu rzek lub innych zbiorników wodnych w celu określenia ich wpływu na środowisko.Przyroda, rozdz. IV. Środowisko przyrodnicze najbliższej okolicy. 
KlimatDzień i nocTemperatura zewnętrzna i z metalową sondą , natężenie światłaBiochem, Uniwersalny, Fizyka, ŚrodowiskoRejestrowanie zmian temperatury i światła w ciągu 24 godzin w celu ustalenia relacji między nimi.Geografia, rozdz. V. Ruchy Ziemi.
Przyroda, rozdz. III. Pogoda, składniki pogody, obserwacje pogody. 
Specyfikacja
Producent:Globisens
Ilość czujników:13
Tlen rozpuszczony:TAK
Ciśnienie powietrza:NIE
Temperatura otoczenia:TAK
Barometr:TAK
Kolorymetr:TAK
Przewodność:NIE
Temperatura ciał stałych i cieczy:TAK
GPS:TAK
Puls:NIE
Światło:NIE
UV:TAK
Temperatura IR:TAK
PH:TAK
Termoelementy:NIE
Mętność:TAK
Wejście uniwersalne:TAK
Wilgotność:TAK
Akcelerometr:NIE
Mikrofon:NIE
Dystnas (Ruch):NIE
Niskie napięcie:NIE
Napięcie:NIE
Natężenie:NIE
Komunikacja USB:TAK
Wspierane systemy operacyjne:Windows| Linux| Mac| iOS| Android
Wymiary zewnętrzne:średnica 132 mm| wyokość 45 mm
Waga:300 gr
Przyciski:TAK
Wyświetlacz:LCD
Rozdzielczość zbierania próbek:12 bit
Bateria:LiPO 3.6V
Żywotność baterii:150 godzin
Maksymalna szybkość pobierania próbek:100 000/sek
Wewnętrzna pamięć urządzenia:1 000 000 próbek
komunikacja bezprzewodowa:Bluetooth
Automatyczna kalibracja i test czujników:TAK
Gwarancja:2 lata
Temperatura pracy:-10 do +50 stopni ce

Czym jest Labdisc?


Globisens - Wprowadzenie


Globisens w terenieGlobisens - Pole Magnetyczne

Globisens - Doświadczenie z Piłką

Globisens – Prawo Boyle’a


Globisens - Eksperymenty z Dźwiękiem


Labdisc w kosmosie

Laboratorium Labdisc - Jak zacząć, żeby zacząć?


Pierwsza Lekcja z Labdisc „Woda Niezwykła Substancja”


GlobiLab

Opis programuRozmiarDataSystem operacyjny
NOWOŚĆ Oprogramowanie GlobiLab 3.1.10188mb29.10.2019

 Pobierz

Oprogramowanie GlobiLab dla systemu Linux (Fedora 14)79mb08.11.2018

 Pobierz

Oprogramowanie GlobiLab dla systemu Linux (Ubuntu 10.04)88mb08.11.2018

Pobierz

Oprogramowanie GlobiLab dla systemu Linux(Ubuntu 18.04 64b):08.11.2018

 Pobierz

Oprogramowanie GlobiLab dla systemu MacOS100mb08.11.2018

Pobierz


GlobiWorld

Opis programuRozmiarDataSystem operacyjny
Oprogramowanie GlobiWorld92mb29.06.2018

Pobierz


Pobierz instrukcję Labdisc UniwersalPobierz instrukcję Labdisc FizykaPobierz instrukcję Labdisc BiochemPobierz instrukcję Labdisc ŚrodowiskoPobierz instrukcję Labdisc Mini
Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej, w tym także cena, opis parametrów technicznych urządzenia oraz specyfikacja techniczna mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Ceny umieszczone przy produktach są to sugerowane ceny detaliczne, zawierające podatek VAT (23%) i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnego kursu walut - nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. W celu potwierdzenia cen oraz szczegółowych parametrów urządzenia i specyfikacji technicznej skontaktuj się ze sprzedawcą.

Demo Options

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout