LabCamera

nr SAP:

• Oprogramowanie do obserwacji naukowych i pomiarów
  • Dostępne w ramach licencji mozaBook
  • 7 modułów, m.in. mikroskop, rejestrator ruchu
  • Przyjazny w obsłudze dla nauczycieli i uczniów
Porównaj
Wyczyść porównanie
Producent: pracownia biologiczna, eksperymenty, doświadczenia przyrodnicze,

Dzięki LabCamera uczniowie i nauczyciele mogą przeprowadzać obserwacje naukowe i pomiary za pomocą szkolnych komputerów. Wystarczy do tego podłączona kamera i oprogramowanie mozaBook. Aplikacja łączy w sobie funkcjonalności m.in. mikroskopu, rejestratora ruchu, a nawet pozwala na zbieranie i zapisywanie na komputerze danych pomiarowych z tradycyjnych urządzeń. Pomaga uczniom odnieść teoretyczną wiedzę zdobywaną na lekcjach do otaczającego ich świata. Sprawia, że nauka staje się bardziej ekscytująca, a także inspiruje do kreatywnego myślenia.

Producenci mozaBook stale rozwijają swoje oprogramowanie - od teraz LabCamera dostępna jest w cenie licencji. Aby uzyskać do niej dostęp należy zaktualizować oprogramowanie. Zachęcamy również do skorzystania z miesięcznej bezpłatnej wersji próbej - do pobrania tutaj.

Aplikacja składa się z 7 wyspecjalizowanych modułów

Kamera poklatkowa

Funkcja pomaga zaobserwować i lepiej zrozumieć powolne procesy zachodzące w przyrodzie, takie jak tworzenie się i ruch chmur, topnienie lodu czy wzrost roślin.

Kinematyka

Moduł śledzi ruch i pokazuje w czasie rzeczywistym wykres przemieszczenia, prędkości i przyspieszenia obserwowanych obiektów.

Wykrywanie ruchu

Funkcja Motion Cam pozwala uchwycić rzadkie sytuacje zachodzące w przyrodzie.

Mikroskop

Zbudowany jako uniwersalne narzędzie pomiarowe, moduł Mikroskop umożliwia uczniom i nauczycielom pomiar wielkości, odległości, kątów i obszarów.

Uniwersalny rejestrator

Może rejestrować dane dowolnego instrumentu pomiarowego z cyfrowym wyświetlaczem obrotowym lub wyświetlaczem płynnym poprzez "podłączenie" go do komputera za pomocą wbudowanej kamery.

Wykrywacz ścieżek

Moduł Pathfinder śledzi i wykrywa ścieżki i wzory poruszania się obiektów i istot.

Zabawa z wykresem

Nauka poprzez zabawę – uczeń poprzez naśladowanie kształtów przedstawionych na wykresach poznaje lepiej różne sposoby ujęcia zjawisk i zapisu danych.

Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej, w tym także cena, opis parametrów technicznych urządzenia oraz specyfikacja techniczna mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Ceny umieszczone przy produktach są to sugerowane ceny detaliczne, zawierające podatek VAT (23%) i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnego kursu walut - nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. W celu potwierdzenia cen oraz szczegółowych parametrów urządzenia i specyfikacji technicznej skontaktuj się ze sprzedawcą.