Informujemy, że nasza strona wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
LabCamera: zainspiruj uczniów do odkrywania świata

LabCamera: zainspiruj uczniów do odkrywania świata

13.06.2019 Aktualności

Korzystasz z mozaBook? Mamy świetną wiadomość : w ramach oprogramowania otrzymałeś również LabCamera - aplikację , która łączy w sobie funkcjonalności m.in. mikroskopu, rejestratora ruchu, a nawet pozwala na zbieranie i zapisywanie na komputerze danych pomiarowych z tradycyjnych urządzeń. Wypróbuj ją już dziś w ramach licencji mozaBook lub miesięcznej wersji próbnej.

LabCamera to, wykorzystujące kamerę, oprogramowanie do obserwacji i rejestracji zjawisk przyrodniczych za pomocą komputera. Pomaga uczniom odnieść teoretyczną wiedzę zdobywaną na lekcjach do otaczającego ich świata. Sprawia, że nauka staje się bardziej ekscytująca, a także inspiruje do kreatywnego myślenia.

Aplikacja składa się z 7 wyspecjalizowanych modułów

Kamera poklatkowa

Funkcja pomaga zaobserwować i lepiej zrozumieć powolne procesy zachodzące w przyrodzie, takie jak tworzenie się i ruch chmur, topnienie lodu, wzrost roślin.

Kinematyka

Moduł śledzi ruch i pokazuje w czasie rzeczywistym wykres przemieszczenia, prędkości i przyspieszenia obserwowanych obiektów.

Wykrywanie ruchu

Funkcja Motion Cam pozwala uchwycić rzadkie sytuacje zachodzące w przyrodzie.

Mikroskop

Zbudowany jako uniwersalne narzędzie pomiarowe, moduł Mikroskop umożliwia uczniom i nauczycielom pomiar wielkości, odległości, kątów i obszarów.

Uniwersalny rejestrator

Może rejestrować dane dowolnego instrumentu pomiarowego z cyfrowym wyświetlaczem obrotowym lub wyświetlaczem płynnym poprzez "podłączenie" go do komputera za pomocą wbudowanej kamery.

Wykrywacz ścieżek

Moduł Pathfinder śledzi i wykrywa ścieżki i wzory poruszania się obiektów i istot.

Zabawa z wykresem

Nauka poprzez zabawę – uczeń poprzez naśladowanie kształtów przedstawionych na wykresach poznaje lepiej różne sposoby ujęcia zjawisk i zapisu danych.

Nie znasz jeszcze mozaBook? Wersję próbną możesz pobrać tutaj.

Demo Options

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout