Informujemy, że nasza strona wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Nowość! GlobiCollab

Nowość! GlobiCollab

14.04.2020 Aktualności

Globisens, producent cyfrowych laboratoriów Labdisc, stawia na współpracę i wprowadza na rynek nowe oprogramowanie GlobiCollab, które pozwoli nauczycielom i uczniom wyświetlać, analizować i kontrolować dane jednocześnie z 8 Labdisc na jednym komputerze. To innowacyjne rozwiązanie na rynku!

Nowe oprogramowanie będzie dostępne bezpłatnie do pobrania z naszej strony - śledź nasze aktualności. Premiera zaplanowana jest na maj br.

Jak działa GlobiCollab?

Oprogramowanie wyświetli oddzielny wykres z pomiarami dla każdego podłączonego dysku oraz jeden uśredniony dla wszystkich pomiarów. Uczniowie mogą w prosty sposób porównywać pomiary przeprowadzone w różnych warunkach,(np. proces produkcji tlenu podczas fotosyntezy przy zastosowaniu różnych barw/kolorów światła) i na bazie zebranych danych formułować samodzielne wnioski. GlobiCollab eliminuje konieczność posiadania komputera dla każdej pary lub grupy – wystarczy jeden komputer oraz monitor interaktywny/projektor do prezentacji pomiarów dla całej klasy.

GlobiCollab posiada również szereg funkcji znanych z podstawowej wersji oprogramowania, takich jak eksport pomiarów do pliku Excel, adnotacje (tekstowe lub w postaci zdjęcia), wycinanie zaznaczonych fragmentów, znaczniki (dają nam szczegółowe informacje o pomiarze danym fragmencie wykresu) czy funkcje matematyczne.

Oprogramowanie także oferuje możliwość pracy w terenie – po powrocie do szkoły dane zapisane na wew. pamięci Labdisc mogą zostać przesłane do oprogramowania GlobiCollab i posłużyć do głębszej analizy.

Demo Options

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout