Informujemy, że nasza strona wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”)     Zgoda    Polityka prywatności

Pracownia terminalowa Vcloud Point dla 7 stanowisk uczniów + nauczyciel

nr SAP: G780103A004

 • 7stanowisk uczniowskich vCloudPoint V1
 • 1 stanowisko nauczycielskie (komputer typu All-In-One)
 • Certyfikowany serwer
 • Niezbędne licencje
Porównaj
Wyczyść porównanie
Producent: ,

Pracownia Terminalowa VCloudPoint 7

Pracownia terminalowa vCloudPoint to rozwiązanie dedykowane dla szkół. Jest to alternatywa dla tradycyjnych pracowni komputerowych w szkołach. Zastosowanie terminali komputerowych vCloudPoint niesie ze sobą szereg korzyści – finansowych, związanych z bezpieczeństwem, a także komfortem pracy ucznia oraz nauczyciela. Pracownia terminalowa vCloudPoint to nowoczesna, wydajna szkolna pracownia informatyczna, a także platforma, którą możemy rozbudowywać o dodatkowe komponenty, tworząc np. pracownię językową, przyrodniczą, laboratoryjną, czy interdyscyplinarną przestrzeń edukacyjną przeznaczoną do pracy projektowej.

Pobierz ulotkę

 • Stanowiska działają niezależnie od siebie
 • Przetwarzanie danych odbywa się na serwerze
 • Uczniowie posiadają wyodrębnioną przestrzeń dyskową do swojej dyspozycji
 • Nauczyciel/administrator zarządza środowiskiem pracy używając oprogramowania vMatrix i NetSupport School

Pracownia zawiera:

 • certyfikowany przez Producenta serwer do pracowni terminalowej
 • 7 stanowisk terminalowych vCloudPoint V1, 7 monitorów 21,5” dla stanowiskach uczniowskich
 • 7 kompletów klawiatur, myszek oraz podkładek
 • niezbędne licencje - system operacyjny, oprogramowanie NetSupport School, licencje dostępowe
 • ochronę antywirusową serwera
 • stanowisko nauczyciela (komputer typu All-In-One)
 • switch oraz zasilacz awaryjny UPS do podtrzymania serwera terminalowego na wypadek awarii zasilania

Kluczowe korzyści:

Niskie koszty zakupu. Stanowisko terminalowe z pulpitem Windows za ułamek ceny PC. Korzystne ceny licencji na oprogramowanie.
Niskie koszty utrzymania sprzętu – konserwujesz tylko serwer. Możliwość wykorzystania istniejącego sprzętu (monitory, klawiatury, myszy).
Oszczędność na kosztach energii – terminale komputerowe zużywają mało prądu!
Niskie koszty modernizacji. Cykl życia terminali vCloudPoint to nawet 10 lat!
Dostęp do danych na serwerze terminalowym z dowolnego miejsca.

Więcej zalet pracowni terminalowych:

 • Niższy koszt inwestycji – vCloudPoint są tańsze niż komputery PC.
 • Mniejsze wydatki na energię – terminale zużywają tylko 5W i wytwarzają mniej ciepła – oszczędność 90% energii, która trafiłaby do komputerów i klimatyzacji.
 • Zarządzanie wszystkimi stanowiskami z jednego systemu operacyjnego i jednego zestawu aplikacji na serwerze. Redukcja pracochłonności w przypadku aktualizacji oprogramowania.
 • Minimalizacja szkód w przypadku dewastacji lub kradzieży sprzętu udostępnionego publicznie – kioski, laboratoria komputerowe, biblioteki. Dane przechowywane są na serwerze zewnętrznym, a sam terminal jest jednostkowo tańszy niż komputer PC.
 • Dłuższy cykl życia terminala (brak ruchomych części) w porównaniu z komputerem PC. W razie potrzeby wystarczy zmodernizować jednostkę centralną.
 • Bezgłośne działanie terminali sprzyja skupieniu podczas pracy. Mały rozmiar urządzenia oszczędza miejsce w klasie. Mniejszy wpływ na środowisko – ograniczenie e-odpadów.
 • Monitorowanie i kontrola stanowisk uczniowskich, pomoc i rozwiązywanie problemów – zdalnie z poziomu stanowiska nauczycielskiego.
 • Podniesienie poziomu atrakcyjności nauczania dzięki obsłudze multimediów i odtwarzaniu wideo wysokiej jakości na wielu stanowiskach jednocześnie.
 • Możliwość rozbudowania funkcjonalności pracowni terminalowej o pracownię językową – w efekcie stanowiska pracy mogą być wykorzystywane również do nauki języków obcych!
 • Możliwość interaktywnego nauczania z wykorzystaniem zintegrowanych narzędzi komunikacyjnych (np. chat) i programów dedykowanych – np. NetSupport School
 • Szybki dostęp do własnych danych z dowolnego stanowiska terminalowego – za pomocą prostego logowania.

Wsparcie multimediów

Proponowana przez vCloudPoint innowacyjna technologia DDP (Dynamic Desktop Protocol) umożliwia użytkownikom korzystanie z obrazu o rozdzielczości do 1920×1080 przy pełnej prędkości klatek, bez nadmiernego obciążenia łącza, ze wsparciem kodeków. Możliwe jest wyświetlanie materiału wideo w dowolnym aktualnie lub w przyszłości stosowanym formacie, z wykorzystaniem odrębnych lub osadzonych na stronach internetowych odtwarzaczy wideo.

Tradycyjne terminale stosują technologię RDP lub korzystają z wbudowanego odtwarzacza multimedialnego w celach akceleracji wideo. Skutkuje to ograniczeniem zakresu obsługiwanych formatów i brakiem wsparcia dla plików wideo osadzonych w Internecie. Jednoczesna praca kilku użytkowników pobierających pliki wideo powoduje obniżenie deklarowanej rozdzielczości 720/1080p i pogorszenie obrazu.

Konfigurowalny interfejs użytkownika

Technologia DDP vCloudPoint pozwala administratorom dostosować interfejs użytkownika, w zależności od potrzeb. Administrator może skorzystać z domyślnego ustawienia „optimum” lub przełączyć na ustawienie „zrównoważone” umożliwiające zmniejszenie zużycia zasobów (przydatne w trakcie odtwarzania wideo HD). Istnieje również opcja „ekonomiczna” – czyli ustawienia stosowane w celu zmaksymalizowania ilości użytkowników. Oprócz tych trzech podstawowych ustawień administrator może konfigurować indywidualnie dla każdego użytkownika następujące parametry: USB, audio, wideo i rozdzielczość.

Technologia DDP vCloudPoint umożliwia ograniczenie transferu tylko do dynamicznych pikseli, co redukuje zużycie procesora i oszczędza przepustowość sieci, a jednocześnie pozwala zachować możliwie najlepszą jakość wyświetlania.

Bezpieczeństwo danych

Współdzielenie zasobów jest najbardziej efektywnym i oszczędnym sposobem użytkowania komputera. Ze względów bezpieczeństwa administrator może skonfigurować uprawnienia dostępu do danych poszczególnych użytkowników, co chroni ich prywatność.

Oprogramowanie vMatrix Server eliminuje mankamenty tradycyjnego współdzielenia danych dzięki zastosowaniu indywidualnych sesji użytkowników. Każdy użytkownik ma swoją prywatną przestrzeń roboczą, do której nie mają dostępu inni, jednocześnie reszta dysku może być dowolnie skonfigurowana jako widoczna/niewidoczna dla pozostałych. Daje to wysoki poziom bezpieczeństwa we własnej przestrzeni roboczej i zwiększa wydajność pracy w wydzielonej części wspólnej dla wszystkich.

Przyjazne narzędzia vMatrix

Panel administracyjny vMatrix jest bardzo przyjazny dla użytkownika, znacznie ułatwia zarządzanie. Poza zwykłym zarządzaniem stanowiskami, administratorzy IT mogą udostępniać swój pulpit użytkownikom końcowym, komunikować się z nimi za pośrednictwem wbudowanego czatu, wspierać poprzez monitorowanie i kontrolę na pulpicie końcowym. Wszystkie te narzędzia są dostępne w ramach darmowych aktualizacji.

Kompatybilność z urządzeniami USB

Terminale vCloudPoint wykorzystują własną technologię dla urządzeń peryferyjnych USB. Wymagany jest tylko natywny sterownik Windows. Terminale vCloudPoint obsługują szeroką gamę urządzeń USB, które są kompatybilne i pracują ze wszystkimi systemami Windows, a także są w pełni funkcjonalne.

Powszechnie wiadomo, że obsługa peryferiów przez Zdalny Pulpit Windows odbiega od ideału. Systemy operacyjne obsługujące stanowiska końcowe często wymagają instalacji dodatkowych sterowników, znacznie zmniejszając ilość kompatybilnych urządzeń peryferyjnych, a to wydłuża czas interwencji serwisowych i podnosi ich koszty. Nawet w przypadku peryferiów zgodnych z wymaganiami systemu operacyjnego nadal mogą pojawiać się różne problemy. Urządzenia często nie są poprawnie wykrywane przez system, jeśli użytkownicy podczas ich instalacji nie stosowali się ściśle do instrukcji. Zdarza się na przykład, że każdorazowo podczas podłączania drukarki system rozpoznaje ją jako nowe, kolejne urządzenie itp.

Terminale vCloudPoint obsługują szeroką gamę urządzeń USB: pamięci, dyski, słuchawki, drukarki, skanery, ekrany dotykowe, czytniki kart, roboty edukacyjne itp.

Wysokiej jakości dźwięk

W miejsce rozwiązań Microsoft, vCloudPoint proponuje specjalistyczne rozwiązanie dedykowane dla terminali. Wirtualna technologia audio zapewnia niezawodne nagrywanie i odtwarzanie dźwięku w dowolnych systemach Windows, bez ukrytych ograniczeń, bez konieczności dodatkowej konfiguracji.

Aby dodatkowo zwiększyć wysoką jakość dźwięku oraz uzyskać idealną synchronizację, wirtualna technologia audio vCloudPoint redukuje opóźnienie transferu do 0,1 ~ 0,2 sekundy, czyli do 1/20 wartości, jaką umożliwia tradycyjna technologia RDP. vCloudPoint wykorzystuje częstotliwość 44.1KHz co odpowiada jakości dźwięku na płyucie CD oraz 48KHz – ta częstotliwość używana jest z kolei w profesjonalnych produkcjach muzycznych. Taki zabieg zapewnia najlepszą jakość dźwięku niezależnie od tego, czy oglądasz własnie film, obsługujesz klienta przez call center, czy udzielasz lekcji w laboratorium językowym.

Prostota konfiguracji i użytkowania

Obsługa terminali jest intuicyjna, instalacja oprogramowania bardzo łatwa, urządzenia zewnętrze podłączane są na zasadzie plug & play.

System operacyjny konfigurowany jest na poziomie serwera. Proces instalacji przebiega w zaledwie kilku krokach. Niezależnie, czy w sieci jest 100 czy 1000 stanowisk, instalacja trwa tylko kilka minut. Interfejs logowania umożliwia wykrywanie i inwentaryzację połączeń LAN oraz automatyczne logowanie. Jedno kliknięcie i stanowiska są gotowe do pracy. Terminale świetnie sprawdzają się również na stanowiskach pracy zdalnej!

Serwer terminalowy to najważniejszy element pracowni terminalowej. Serwer jest punktem centralnym całej instalacji. Stanowiska terminalowe są połączone z serwerem przez sieć i korzystają z jego zasobów na zasadzie współdzielenia. Oznacza to, że wszyscy użytkownicy terminalowi w pracowni szkolnej, biurze, czy urzędzie, za pośrednictwem terminali pracują jednocześnie i niezależnie od siebie, na jednym fizycznym serwerze. Niesie to za sobą szereg korzyści.

Serwer terminalowy zgodny z potrzebami

Serwer terminalowy jest zawsze dobierany pod potrzeby użytkowników i konkretnego wdrożenia. Konfiguracja sprzętu i oprogramowania może się różnić. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, słuchamy potrzeb klienta i proponujemy optymalne rozwiązanie. Nasze serwery terminalowe objęte są trzyletnią gwarancją z możliwością przedłużenia do pięciu lat oraz rozszerzenia o dodatkowe pakiety serwisowe.

Scentralizowane zarządzanie

Konfiguracja, zarządzanie, aktualizacja stanowiska końcowego jest bardzo prosta i odbywa się z poziomu serwera. Wszystkie prace wykonywane są na serwerze, dzięki czemu jeden informatyk jest w stanie obsłużyć 5 razy więcej urządzeń i użytkowników niż w przypadku tradycyjnych stanowisk PC.

Gwarancja ciągłości pracy systemu

Serwer terminalowy zbudowany jest na serwerowych komponentach najwyższej jakości, przystosowanych do pracy ciągłej w trybie 24/7/365. Dzięki temu nie trzeba obawiać się przestojów czy opóźnień w działaniu. Serwer jest stale gotowy do pracy.

Bezpieczeństwo danych

Terminale nie przechowują żadnych danych, więc nawet w przypadku uszkodzenia czy kradzieży, nie tracimy żadnych informacji. Wszystkie dane przechowywane i przetwarzane są na serwerze, więc wystarczy zabezpieczyć jeden serwer, a nie kilkadziesiąt stanowisk końcowych.

Możliwość różnicowania poszczególnych ustawień

Dla każdego stanowiska odrębnie: audio, USB, wideo – w zależności od konkretnych potrzeb w danym momencie.

Serwer terminalowy - dostęp do danych z dowolnego miejsca

Niezależnie od tego, przy którym ze stanowisk terminalowych znajduje się użytkownik, może zawsze zalogować się używając swoich danych i mieć dostęp do swoich plików.

Niższe koszty modernizacji lub naprawy

Wszelkie poprawki, modyfikacje czy prace serwisowe wykonywane są na serwerze terminalowym – nie ma potrzeby obsługiwania poszczególnych stanowisk terminalowych.

Oprogramowanie vMatrix

Na serwerze terminalowym zainstalowane jest oprogramowanie vMatrix Server Manager, które poprawia funkcjonalność i użyteczność procesu współdzielenia zasobów serwera. W przypadku terminali typu zero client, działających na systemach Windows, terminal łączy się z serwerem z wykorzystaniem protokołu zdalnego pulpitu – RDP (Remote Desktop Protocol). Terminale vCloudPoint oraz oprogramowanie vMatrix Server Manager używają do komunikacji protokołu DDP (Dynamic Desktop Protocol). Protokół ten jest unikatowy dla rozwiązania vCloudPoint. Dzięki niemu stanowiska terminalowe vCloudPoint działają szybciej i bardziej wydajnie niż konkurencyjne rozwiązania typu zero client.

vMatrix Server Manager, poza poprawą wydajności systemu poprzez autorski protokół, umożliwia także scentralizowane zarządzanie peryferiami działającymi w sieci. Daje administratorom narzędzia do konfiguracji, monitorowania i zarządzania terminalowymi stanowiskami użytkowników końcowych. Wszystko odbywa się po stronie serwera za pośrednictwem panelu administracyjnego.

Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej, w tym także cena, opis parametrów technicznych urządzenia oraz specyfikacja techniczna mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Ceny umieszczone przy produktach są to sugerowane ceny detaliczne, zawierające podatek VAT (23%) i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnego kursu walut - nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. W celu potwierdzenia cen oraz szczegółowych parametrów urządzenia i specyfikacji technicznej skontaktuj się ze sprzedawcą.

Demo Options

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout