Linki do stron z ćwiczeniami interaktywnymi

ZONDLE – strona umożliwiająca tworzenie własnych gier edukacyjnych. Przeczytaj również poradnik jak korzystać z serwisu.


math.edu.pl – bogata witryna zawierająca m.in. zadania z matematyki, łamigłówki i ciekawostki matematyczne, wzory i kalkulatory, a także forum matematyczne.


Portal MegaMatma – ogromna internetowa baza wiedzy matematycznej od podstawówki (klasy 4-6), przez gimnazjum, szkołę ponadgimnazjalną i studia, przygotowana w oparciu o nową podstawę programową z matematyki. Materiały stworzone przez nauczycieli, autorów podręczników i egzaminatorów. Wszystkie treści są recenzowane pod kątem merytorycznym i dydaktycznym przez rzeczoznawcę MEN.

SUMDOG – matematyczne gry online. Przeczytaj również poradnik z serwisu.


Portal PHET – Interaktywne symulacje z fizyki, matematyki, chemii, geografii, biologii.


e – Doświadczenia w fizyce


Eksperymenty chemiczne – Zbiór eksperymentów chemicznych, opracowanych na podstawie zajęć fakultatywnych „Eksperyment chemiczny” na Wydziale Chemii UAM.


Zygote BODY – Interaktywny model człowieka.


Topmarks – strona zawiera materiały dydaktyczne, zasoby interaktywne i egzaminy w języku angielskim.


Narzędzia

Solar Sytem Scope – Bezpłatne, interaktywne narzędzie online do poznawania układu słonecznego


Voki – strona daje możliwość tworzenia własnego mówiącego avatara.


Prezi – portal umożliwiający tworzenie własnych animowanych prezentacji. Zawiera również prezentacje innych użytkowników.


Air Pano – Trójwymiarowe panoramy najciekawszych miejsc naszej planety.


Canva– To narzędzie, które umożliwia tworzenie różnego rodzaju grafik – od banerów, ulotek, plakatów, po zaproszenia, okładki i infografiki. Canva posiada bogatą bazę zdjęć i szablonów, które można wykorzystać w pracy nauczycieli, do promocji szkoły, a także urozmaicenia zajęć.


 

Serwisy edukacyjne

Serwis edukacyjny profesor.pl


Ucze.pl – Klub nauczyciela „Uczę.pl”


Wioska.net – blog z aktualnościami i informacjami ze świata e-edukacji


Portal dla nauczycieli SCHOLARIS


Portal edukacyjny Interkl@sa


Muzyka, plastyka, sztuka

Muzykoteka szkolna – edukacyjny portal muzyczny.


Google Art Project – galeria sztuki online, w ramach której można „przejść się” korytarzami światowych muzeów i oglądać dzieła sztuki w wysokiej rozdzielczości. W Google Art Project dostępne są kolekcje najbardziej znanych muzeów na świecie, takich jak Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku czy paryskie Muzeum d’Orsay.

Bibilioteki

Wolne Lektury – Biblioteka internetowa z cyfrowymi reprodukcjami książek ze zbiorów Biblioteki Narodowej, Biblioteki Śląskiej i Biblioteki Elbląskiej.


ORE – Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji