Linki do stron z ćwiczeniami interaktywnymi

ZONDLE – strona umożliwiająca tworzenie własnych gier edukacyjnych. Przeczytaj również poradnik jak korzystać z serwisu.


math.edu.pl – bogata witryna zawierająca m.in. zadania z matematyki, łamigłówki i ciekawostki matematyczne, wzory i kalkulatory, a także forum matematyczne.


Portal MegaMatma – ogromna internetowa baza wiedzy matematycznej od podstawówki (klasy 4-6), przez gimnazjum, szkołę ponadgimnazjalną i studia, przygotowana w oparciu o nową podstawę programową z matematyki. Materiały stworzone przez nauczycieli, autorów podręczników i egzaminatorów. Wszystkie treści są recenzowane pod kątem merytorycznym i dydaktycznym przez rzeczoznawcę MEN.

Kosmikus – wyprawa po wiedzę – Na portalu dostępnych jest dla ucznia blisko 500 interaktywnych ekranów ćwiczeń, dzięki którym dziecko może doskonalić swoje matematyczne umiejętności.


SUMDOG – matematyczne gry online. Przeczytaj również poradnik z serwisu.


Portal PHET – Interaktywne symulacje z fizyki, matematyki, chemii, geografii, biologii.


e – Doświadczenia w fizyce


Eksperymenty chemiczne – Zbiór eksperymentów chemicznych, opracowanych na podstawie zajęć fakultatywnych “Eksperyment chemiczny” na Wydziale Chemii UAM.


Zygote BODY – Interaktywny model człowieka.


eduSensus.pl – zadania i ćwiczenia logopedyczne – portal, na którym zgromadzono zadania i ćwiczenia logopedyczne, które dziecko może wykonywać w dowolnym miejscu i czasie – poza gabinetem specjalisty, ale pod Jego kontrolą. Pozwala na kontynuowanie profesjonalnej terapii logopedycznej i pedagogicznej poza gabinetem specjalisty, jednak pod okiem zarówno jego, jak i rodziców dziecka. Dzięki portalowi terapeuta może zlecać małym Pacjentom dodatkowe ćwiczenia do wykonania w domu i zwiększać dzięki temu skuteczność terapii.

Topmarks – strona zawiera materiały dydaktyczne, zasoby interaktywne i egzaminy w języku angielskim.


Narzędzia

Solar Sytem Scope – Bezpłatne, interaktywne narzędzie online do poznawania układu słonecznego


Voki – strona daje możliwość tworzenia własnego mówiącego avatara.


Prezi – portal umożliwiający tworzenie własnych animowanych prezentacji. Zawiera również prezentacje innych użytkowników.


Air Pano – Trójwymiarowe panoramy najciekawszych miejsc naszej planety.


Pelp.net – publiczna platforma do e-learningu. Nauczanie elektroniczne może służyć zarówno do publikacji materiałów dla szerokiego grona osób, jak i do przeprowadzania rozbudowanych sprawdzaniów lub do stworzenia możliwości komunikacji między uczniem a nauczycielem.

Serwisy edukacyjne

Serwis edukacyjny profesor.pl


Ucze.pl – Klub nauczyciela “Uczę.pl”


Wioska.net – blog z aktualnościami i informacjami ze świata e-edukacji


Portal dla nauczycieli SCHOLARIS


Portal edukacyjny Interkl@sa


Muzyka, plastyka, sztuka

Muzykoteka szkolna – edukacyjny portal muzyczny.


Google Art Project – galeria sztuki online, w ramach której można “przejść się” korytarzami światowych muzeów i oglądać dzieła sztuki w wysokiej rozdzielczości. W Google Art Project dostępne są kolekcje najbardziej znanych muzeów na świecie, takich jak Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku czy paryskie Muzeum d’Orsay.

Bibilioteki

Wolne Lektury – Biblioteka internetowa z cyfrowymi reprodukcjami książek ze zbiorów Biblioteki Narodowej, Biblioteki Śląskiej i Biblioteki Elbląskiej.


ORE – Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji