Roboty - ćwiczenia
z programowania

Zobacz Przykładowe ćwiczenia z programowania.

Materiały na tablice interaktywną

Zobacz Pobierz ciekawe, bezpłatne ćwiczenia interaktywne do wykorzystania w pracy z tablicą interaktywną

Obejrzyj filmy instruktażowe oraz samouczki o urządzeniach interaktywnych

Artykuły

Zobacz Chcesz wiedzieć więcej? Poczytaj interesujące artykuły, dotyczące nie tylko tablic interaktywnych

Dobre praktyki

Zobacz Jak nauczyciele przygotowują swoich uczniów do dobrego funkcjonowania w świecie multimediów

Strony z ćwiczeniami interaktywnymi

ZONDLE - strona umożliwiająca tworzenie własnych gier edukacyjnych. Przeczytaj również poradnik jak korzystać z serwisu.

Przejdź

math.edu.pl – bogata witryna na której m.in. zadania z matematyki, łamigłówki, wzory i kalkulatory oraz forum matematyczne.

Przejdź

Portal MegaMatma - ogromna internetowa baza wiedzy matematycznej od podstawówki przez gimnazjum, szkołę ponadgimnazjalną i studia.

Przejdź

SUMDOG - bezpłatna platforma edukacyjna na której znajdują się matematyczne gry online. Przeczytaj również poradnik z serwisu.

Przejdź

Portal PHET - Interaktywne symulacje z fizyki, matematyki, chemii, geografii, biologii.

Przejdź

e – Doświadczenia - zbiór doświadczeń z fizyki. Ponadto publikacje oraz programy nauczania.

Przejdź

Eksperymenty chemiczne - zbiór eksperymentów chemicznych, opracowanych na podstawie zajęć fakultatywnych „Eksperyment chemiczny”.

Zygote BODY
Interaktywny model człowieka.

Przejdź

Topmarks - strona zawiera materiały dydaktyczne, zasoby interaktywne i egzaminy w języku angielskim.

Narzędzia

Solar Sytem Scope – Bezpłatne, interaktywne narzędzie online do poznawania układu słonecznego.

Przejdź

Voki – strona daje możliwość tworzenia własnego mówiącego avatara.

Przejdź

Prezi – portal umożliwiający tworzenie własnych animowanych prezentacji. Zawiera również prezentacje innych użytkowników.

Przejdź

Air Pano - Trójwymiarowe panoramy najciekawszych miejsc naszej planety.

Przejdź

Canva - to narzędzie, które umożliwia tworzenie różnego rodzaju grafik - od banerów, ulotek, plakatów, po zaproszenia, okładki i infografiki.

Serwisy edukacyjne

profesor.pl
Serwis edukacyjny

Ucze.pl
Klub nauczyciela.

Przejdź

Wioska.net – blog z aktualnościami i informacjami ze świata e-edukacji

Portal dla nauczycieli
SCHOLARIS

Portal edukacyjny
Interkl@sa

Muzyka, plastyka, sztuka

Muzykoteka szkolna
- edukacyjny portal muzyczny.

Przejdź

Google Art Project - galeria sztuki online, w ramach której można "przejść się" korytarzami światowych muzeów.

Bibilioteki

Wolne Lektury – Biblioteka internetowa z cyfrowymi reprodukcjami książek ze zbiorów Biblioteki Narodowej, Śląskiej i Elbląskiej.

ORE
Biblioteka Cyfrowa