Idealna tablica interaktywna. Różnice i podobieństwa.

Pojawienie się wielu nowych marek na rynku tablic interaktywnych nie świadczy o jego rozwoju technologicznym, a jedynie o próbach przejęcia go przez przemysł chiński. Prowadzi to do pojawienia się tanich podróbek o niepewnej wartości użytkowej. Przykrym, jest fakt, że importerzy takiego sprzętu, nie tylko nie zapewniają serwisu, czy też innego rodzaju wsparcia technicznego, ale powołują się, na jakość rozwiązań wypracowanych przez rynek inżynierski, w obrębie, którego trwałość i rzeczywista funkcjonalność urządzeń interaktywnych została sprawdzona przez długie lata. Mówiąc o tym, że każda tablica działa identycznie, a różnica jest tylko w sposobie obsługi (palcem lub specjalnym pisakiem), nastawieni jedynie na zysk ze sprzedaży, importerzy, nie przedstawiają klientowi pełnej oferty dostępnych rozwiązań. Przede wszystkim palec nie jest narzędziem precyzyjnym, a tablice dotykowe, najlepiej sprawdzają się na bardzo wczesnych etapach nauczania.

Ważne, przy wyborze tablicy interaktywnej jest również to, w jakiej technologii została ona wykonana. Najbardziej zaawansowana jest technologia oparta na indukcji elektromagnetycznej pasywnej, opatentowanej przez GTCO-Calcomp i stosowanej z powodzeniem od lat w profesjonalnych digitizerach inżynierskich. W tej technologii, stosowanej w tablicach InterwriteTM (w odróżnieniu od technologii aktywnej) powierzchnia tablicy nie emituje żadnego promieniowania elektromagnetycznego, nadajnikiem jest pisak, którego emisja jest całkowicie nieszkodliwa (jest ona mniejsza niż promieniowanie docierające do nas z satelitów kosmicznych). Użycie pisaka, wiąże się z naturalnym sposobem pisania. Umieszczone są na nim przyciski odpowiadające prawemu i lewemu kliknięciu myszki, co czyni go jeszcze bardziej funkcjonalnym i wygodnym w użyciu.

Podczas pracy z tablicą wykonaną w technologii pasywnej, użytkownik nie jest narażony na czynniki niebezpieczne dla zdrowia. Tego, niestety, nie jest w stanie zagwarantować tani import z Chin.

Przy wyborze tablicy interaktywnej, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że nie zawsze musi być wykorzystywana ona, jako interaktywna. Wielofunkcyjność, to podstawa najnowszych rozwiązań, gdzie jedna tablica pełni funkcje, nie tylko interaktywnej, ale także sucho ścieralnej.

Istotna przy wyborze tablicy interaktywnej, jest również jej obsługa. Opisywanie wszystkich funkcji oprogramowania, jakie posiadają różne marki tablic, jako podobnych do siebie i mających jednakowe możliwości jest złudne. Notowanie, rozpoznawanie pisma, archiwizowanie naszych notatek, drukowanie, zakreślanie, wycinanie fragmentów obrazu i nagrywanie bywa w każdym modelu. Te możliwości, przedstawia jedynie ten, kto nigdy nie pracował z tablicą. Ważna jest nie tylko intuicyjna obsługa oprogramowania, jego szerokie zasoby materiałów gotowych do wykorzystania, ale także różnorodność form prezentacji, jakie mogą się dzięki niemu odbywać. Niestety, bardzo często dochodzi do sytuacji, w której sprzedający tablice interaktywne, nie tylko nie potrafi zapoznać zainteresowanych ze wszystkimi ich możliwościami, ale nawet poprowadzić wyczerpującej prezentacji produktu. Należy pamiętać o tym, że wszystkie oprogramowania, które pozwalają pracować, są aplikacją uruchamianą na komputerze, jednak znacząco różnią się one od siebie.

Bardzo ważny dla użytkownika tablicy interaktywnej jest autoryzowany serwis na terenie kraju, nie tylko w razie usterki zakupionego urządzenia, ale także w razie pytań, odnośnie jego działania.

Która tablica interaktywna jest najłatwiejsza w obsłudze? Co gwarantuje jej bezawaryjność i trwałość użytkowania? Niezawodny jest tylko system Interwrite!

Technologia elektromagnetyczna pasywna, w której wykonana jest tablica interaktywna Interwrite DualBoard, została stworzona i sprawdzona na rynku inżynierskim. Jest bezpieczna i najbardziej odporna na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia. Nawet podziurawienie tablicy gwoździem, nie zakłóca jej działania.

Jako pierwszy Interwrite, wprowadził tablicę z systemem Dual, umożliwiającą pracę dwóch osób jednocześnie, a wykorzystując bezprzewodowe tablety Interwrite Mobi nawet do 9 osób.

Ogromnym atutem jest pisak Interwrite. Zaprojektowany specjalnie dla edukacji wielkością i kształtem wygląda jak standardowy długopis. Jest on najbardziej funkcjonalny z dostępnych na rynku i odporny na uszkodzenia. Jego użycie odpowiada technice pisania odręcznego i jest niezmiernie istotnego w dobie używania klawiatury komputera i pisania sms-ów.

Oprogramowania Interwrite Workspace nie trzeba polecać, gdyż pozyskało ono rzesze zadowolonych użytkowników i sympatyków. W czasie prezentacji Multibooka Nowej Ery, zostało uznane za najlepsze, dostępne na polskim rynku oprogramowanie stworzone dla potrzeb edukacji. Wszystkich użytkowników tablic interaktywnych, pragnący poznać jego możliwości zapraszamy na strony www.interwrite.pl i www.agraf.com.pl.

Interwrite to nie tylko tablice interaktywne, ale także bezprzewodowe tablety Interwrite Mobi i systemy pilotów do testów. Dzięki temu można stworzyć środowisko interaktywne lub pracować z każdym z tych urządzeń niezależnie. Interwrite, na targach BETT w Londynie pochwalił się też swoim najnowszym produktem, tabletem Mobi View. Jest to jedyne tego typu rozwiązanie. Chociaż tablet na pierwszy rzut oka niewiele różni się od swojego poprzednika, to różnica jest ogromna. Jest to pierwszy tego typu tablet z wyświetlaczem dotykowym. Na nim dostępne są funkcje tablicy interaktywnej (dowolnie programowalne), wygodna w obsłudze klawiatura ekranowa (dotykowa), notatki ręcznie pisane i oczywiście dostęp do wyników podczas przeprowadzania testów z użyciem pilotów. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym, związanym z jego nowymi funkcjami, korzystanie z tabletu jest jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze. Każdy nauczyciel bez problemu napisze teraz notatkę na dotykowym wyświetlaczu i przeniesie ją na tablicę czy ekran.

Dystrybutor urządzeń Interwrite w Polsce, firma Agraf, zapewnia ich użytkownikom obsługę serwisową na najwyższym poziomie oraz pełne wsparcie techniczne. Działa poprzez sieć wyselekcjonowanych dealerów, którzy zawsze znajdują się blisko klienta służąc mu radą i pomocą, na każdym etapie korzystania z urządzeń interaktywnych Interwrite. Agraf prowadzi szkolenia oraz współpracuje z wieloma autorami oprogramowań np. Pearson Longman, Galaktyka oraz portalami edukacyjnymi w tym MegaMatmą). Na swojej stronie www.interwrite.pl proponuje konkursy, zarówno dla instytucji, jak i ich pracowników. Obecnie firma Agraf organizuje „Poszukiwania najstarszej, działającej tablicy interaktywnej Interwrite” oraz „Konkurs na najciekawszy materiał interaktywny”. W obu konkursach główną wygraną jest najnowszy model tablicy Interwrite DualBoard i wiele innych, równie cennych nagród. Użytkownicy, strony www.interwrite.pl znajdą na niej zasoby materiałów interaktywnych, gotowych do pobrania i wykorzystania podczas lekcji.