Gimnazjum w Chwiramie

Gimnazjum w Chwiramie

Gimnazjum w Chwiramie (gmina Wałcz) im. księdza Jana Twardowskiego zostało laureatem międzynarodowego konkursu Learning Awards 2009 w kategorii: „Najlepsza platforma e-learningowa”.

Z tej okazji uczniowie zorganizowali w szkole uroczysty apel, w którym wzięli udział również reprezentanci firmy Agraf- Barbara Stasiak oraz Marek Bielecki. W ramach wyróżnienia szkoła otrzymała tablicę interaktywną Interwrite DualBoard. Po części oficjalnej uroczystości odbyła się interaktywna prezentacja tablicy w pracowni języka angielskiego.

Organizatorem konkursu Learning Awards 2009 jest European Schoolnet, którego międzynarodowe jury nagradza najlepsze projekty wykorzystujące technologie komputerowe w edukacji. Do ostatniej edycji konkursu zgłoszono aż 700 projektów z 40 europejskich krajów. Jedynie 10 spośród nich zostało nagrodzonych. Gimnazjum w Chwiramie to pierwsza polska szkoła, która została nominowana do nagrody od 5 lat. Wyróżniona platforma e-learningowa funkcjonuje w gimnazjum od stycznia 2009 roku jako dodatkowa forma wspomagania nauki uczniów. Na platformie uczniowie mają możliwość kontaktowania się z nauczycielami w ramach konsultacji, poszerzają wiedzę przedmiotową oraz udzielają się w ramach 9 kół internetowych.