Początki tablicy interaktywnej Interwrite.

Czy wiecie, że pierwsze tablice interaktywne pojawiły się w Polsce ponad 20 lat temu? W prawdzie ich zastosowanie było wówczas inne niż obecnie, jednak były niekwestionowanym przodkiem tablic Interwrite.

Historia tablic działających w technologii elektromagnetycznej rozpoczęła się w 1975 r. od opatentowania urządzenia zwanego digitizer. Był on stworzony i wykorzystywany dla potrzeb wojska. Brakowało dotychczas techniki pozwalającej na wprowadzenie do komputerów odręcznie sporządzanych rysunków i map. Z tego powodu światowy leader w tej branży firma Calcomp została doinwestowana przez Lockheed Martin (producenta myśliwców F-16). Od tego momentu związała się z rynkiem wojskowym. Z czasem technologia digitizacji z wojska przeszła do „cywila”, czyli do biur konstrukcyjnych i geodezyjnych.

Dla nauczycieli korzystających od roku czy dwóch z tablic interatywnych Interwrite, jest ogromnym zaskoczeniem, że tablica interaktywna, w bardzo zbliżonej do dzisiejszej formie, powstała w 1998 roku. Pierwszy model, który powstał z połączenia digitizera z projektorem, nazywał się DRAWINGBOARD INTERACTIV i działał bardzo podobnie, jak dzisiejsza tablica interaktywna. Dynamiczny rozwój rynku spowodował, że Calcomp wydzielił specjalny dział edukacyjny, tworząc na jego potrzeby, markę Interwrite.

Ciągłe poszukiwanie, jeszcze lepszych rozwiązań dla edukacji, spowodowało, że w styczniu 2009 r., Interwrite jako pierwszy wprowadził tablicę z systemem DUAL, umożliwiającą jednoczesną pracę dwóch osób. Od początku parametry techniczne tych tablic były nieporównywalnie lepsze niż konkurencji (od lat testowane w różnych branżach) i jeszcze długo takie pozostaną.

A co wspólnego z tym wszystkim ma Agraf? W czerwcu 1987 r. powstał Agraf Sp. z o. o., który to od początku swojego istnienia współpracował z firmą Calcomp i był dystrybutorem digitizerów – przodka tablicy interaktywnej. Ponad 10 lat temu, jako pierwsi w Polsce pokazaliśmy rozwiązania interaktywne. Nigdy nie baliśmy się innowacyjnych rozwiązań. Od początku istnienia promujemy i pomagamy wdrażać nowatorskie pomysły, osiągając pełen sukces. Doceniono to, już w 2004 roku, kiedy tablica interaktywna Interwrite, znalazła się na liście środków zalecanych przez MEN. Wielokrotnie była nagradzana na targach edukacyjnych, jako najlepszy środek dydaktyczny. Promując najlepsze rozwiązania interaktywne dla edukacji, pomagamy nauczycielom wykorzystywać najnowsze urzadzenia marki Interwrite. Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo i niezawodność działania, jaką zapewnia tablica interaktywna Interwrite, odporna na wszelkiego rodzaju „niebezpieczne” pomysły uczniów. Nie emituje żadnego promieniowania, a w szczególności szkodliwego dla zdrowia.

Agraf Sp. z o. o., dostarcza do szkół, urządzenia interaktywne Interwrite, poprzez ogólnopolską sieć partnerów. Są to lokalni dealerzy, którzy zawsze znajdują się blisko klienta i pomagają mu w wyborze najbardziej odpowiedniego rozwiązania. Wspólnie z nim przechodzą drogę od prezentacji produktu, poprzez jego instalację i szkolenia. Naszym użytkownikom, zapewniamy pełną obsługę serwisową na najwyższym poziomie. Wieloletnia obecność na rynku i rzetelność Agraf Sp. z o. o., spowodowała, że mamy najwięcej zainstalowanych tablic interaktywnych Interwrite. Ciekawi jesteśmy, gdzie znajduje się najstarsza działająca tablica Interwrite? Kiedy ją znajdziemy, nagrodzimy jej użytkownika najnowszym modelem Interwrite DualBoard (szczegóły na naszej stronie www.interwrite.pl ).

Doradca Dyrektora Szkoły, 12/2010

Pobierz artykuł