Interaktywny sprzęt dla bibliotek publicznych

Trójka uśmiechniętych uczniów trzymających w dłoniach książki.

Nawet do 30 tys. zł dofinansowania mogą otrzymać uczestnicy programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019”! Oprócz komputerów biblioteki mogą zakupić także m.in. monitory i tablice interaktywne, a nawet roboty edukacyjne. Placówki mogą składać wnioski do 31 lipca.

W ofercie mamy szeroki wybór produktów spełniających kryteria programu. Wysokiej klasy monitory interaktywne  wraz z oprogramowaniem będą stanowić świetną pomoc dydaktyczną podczas wszelkiego rodzaju spotkań, wykładów i warsztatów. W ofercie posiadamy również wszechstronne roboty edukacyjne, które ułatwią naukę dzieciom i dorosłym w każdym wieku oraz szeroki wybór tablic interaktywnych i projektorów.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

O dofinansowanie w ramach programu mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury będące samodzielnymi bibliotekami publicznymi oraz samorządowe instytucje kultury, w skład których wchodzą wyodrębnione organizacyjnie biblioteki, dla których organizatorem jest gmina wiejska, gmina wiejsko-miejska lub gmina miejska.

Wnioskodawcy, którzy otrzymali dofinansowania w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” w 2016 r. i/lub w 2017 r. oraz w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016–2020” są wyłączeni z możliwości ubiegania się o dofinansowanie.

Przedmiot dofinansowania[1]

– tablice i monitory interaktywne

– komputery stacjonarne i przenośne

– roboty edukacyjne

– jednostki wejścia-wyjścia, np. projektory, urządzenia wielofunkcyjne, monitory dotykowe, słuchawki z mikrofonem do komputerów

– oprogramowanie, np. systemy operacyjne, oprogramowanie antywirusowe

– oprogramowanie narzędziowe (z wyłączeniem systemów bibliotecznych)

– jednostki wyjścia, np. monitory, drukarki, głośniki do komputerów, słuchawki do komputerów, czytniki książek elektronicznych

– jednostki pamięci, np. jednostki pamięci zewnętrznej, dyski zewnętrzne

– jednostki zasilające, np. UPS-y, listwy zasilające

– jednostki wejścia, np. klawiatury, myszy, skanery, kamery internetowe, mikrofony do komputerów, czytniki kodów

– systemy wizualizacji wielkoekranowej

– urządzenia transmisji i ochrony danych, np. firewalle, modemy, routery, transmitery Bluetooth, switche

 

Jednostkowa cena zakupu sprzętu nie może być wyższa niż 10 000 zł.

Wysokość dofinansowania

Minimalna kwota dofinansowania to 10 000,00 zł, a maksymalna – 30 000,00 zł. Wnioskodawcy mogą otrzymać maksymalnie 85% dofinansowania.

Data i miejsce złożenia wniosku

Instytut Książki

Zygmunta Wróblewskiego 6

31-148 Kraków

Z dopiskiem na kopercie: Wniosek do programu Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019

Wnioski należy złożyć do 31 lipca.

Więcej informacji nt. projektu

Strona programu Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019

Regulamin projektu

Wzór wniosku

[1] Źródło: https://instytutksiazki.pl/files/upload/files/Kraszewski%202019.pdf §10

Już jest!

 

Po aktualizacji dla serii RS przyszedł czas na kolejny model – monitor Newline VN. Najnowsza wersja firmware’u  zapewnia automatyczną aktualizacja przez Internet, oprogramowanie do wygodnej, bezprzewodowej współpracy z innymi urządzeniami oraz nowe funkcjonalności w aplikacji Whiteboard.

OTA

Newline, dbając o komfort użytkowników, stale ulepsza swoje produkty i czyni je jeszcze bardziej przyjaznymi w obsłudze. Dotychczas instalacja nowej wersji firmware’u wymagała pomocy technicznej, co było dosyć czasochłonne. Od teraz aktualizacja modeli VN będzie szybka i prosta jak na telefonach i tabletach.

Oprogramowanie Newline

Newline Cast służy do bezprzewodowej komunikacji między monitorem a dowolnym urządzeniem znajdującym się na sali. Bez podłączania i odłączania kabli, a nawet bez potrzeby przebywania w tej samej sieci.

Z kolei dzięki Newline Broadcast prezentacja może być transmitowana z sali wykładowej lub konferencyjnej do nawet 200 odbiorców znajdujących się w dowolnym miejscu na świecie.

Natomiast Display Management umożliwia zdalne zarządzanie grupą monitorów. Usprawnia obsługę techniczną – administrator systemu może wprowadzać zmiany masowo na wszystkich posiadanych urządzeniach z dowolnej lokalizacji, poprzez bezpieczny, dedykowany portal internetowy.

Whiteboard – jeszcze więcej możliwości

Praca na Tablicy będzie jeszcze wygodniejsza, dzięki możliwości dodawania zdjęć bezpośrednio z sieci i zrzutów ekranu stron www – bez potrzeby opuszczania aplikacji. Użytkownicy mogą korzystać z nowych teł edukacyjnych lub wykorzystać własne. Do dyspozycji jest również pełna paleta barw pisaków.

Skontaktuj się z nami jak najszybciej, aby uzyskać dostęp do wszystkich najnowszych funkcji: Jacek Dyśko Jacek_dysko@agraf.com.pl, 42 25 03 183, kom. 609 947 300.

Gorące Punkty – nowość w TurningPoint!

Korzystanie z TurningPoint za pomocą smartfonów

Zaskocz i zaangażuj swoich słuchaczy wykorzystując system do odpowiedzi TurningPoint  i  nowy typ pytań – Gorące Punkty (Hotspot). Przetestuj ich praktyczną wiedzę za pomocą pytań zawierających schematy, grafiki lub zdjęcia. Do odpowiedzi wystarczy smartfon z zainstalowaną aplikacją.

Czym są Gorące Punkty? To nowy typ pytań bazujący na zdjęciach – uczestnicy wskazują odpowiedź zaznaczając odpowiedni element (lub elementy) na grafice. Pytania można łatwo zintegrować zarówno z testami na żywo, jak i z tymi zaplanowanymi wcześniej. Co oznacza, że ​​uczniowie mogą na nie odpowiadać w czasie rzeczywistym lub później np. w ramach zadania domowego.

Nowa funkcjonalność dostępna jest już w najnowszej wersji oprogramowania TurningPoint 8.7, którą można pobrać na systemy Windows lub MacOS.

Jak wykorzystać Gorące Punkty?

Nowa funkcja powstała w odpowiedzi na potrzeby klientów – oczekiwali pytań bazujących na obrazach, ze względu na ich wszechstronność i fakt, że otwierają drzwi do nauki i interaktywności w sposób, który różni się od innych typów pytań.

Obrazy są kluczowe w wielu dziedzinach, wręcz niezastąpione w naukach przyrodniczych. Rozpoznanie poszczególnych części układu pokarmowego, zidentyfikowanie fali P na EKG – działa znacznie lepiej w formie Gorących Punktów niż zwykły wybór wielokrotny.

Klienci biznesowi również docenią ich możliwości, np. podczas szkolenia w zakresie bezpieczeństwa, warsztatów produktowych lub badań konsumenckich.

To nie koniec ulepszeń– poprawiono także obsługę pytań od za pomocą smartfona, od teraz przesyłanie danych będzie przebiegać znacznie szybciej.

Więcej informacji na temat elektronicznych systemów do odpowiedzi: https://agraf-it.pl/60-systemy-do-odpowiedzi-i-glosowania

Robot edukacyjny Maqueen – zaraź pasją do programowania!

Robot edukacyjny Maqueen

Oto Maqueen – wyjątkowy robot edukacyjny zbudowany w oparciu o popularny microkontroler micro:bit, za którego rozwojem swoją takie koncerny jak BBC i Microsoft. Maqueen uczyni z nauki programowania naprawdę pasjonującą przygodę. Robot jest dostępny również w zestawach dla Aktywnej Tablicy.

micro:bit

Głównym komponentem robota jest płytka micro:bit – programowalny mikrokomputer, który powstał z inicjatywy BBC jako narzędzie do łatwiejszej nauki programowania i inspiracja do kreatywnego podejścia w tworzeniu nowych rozwiązań. Projekt odniósł ogromny sukces –  micro:bit używany jest na całym świecie, a baza akcesoriów rozwijających jego możliwości jest stale poszerzana.

Mobilna platforma Maqueen

Osadzenie płytki micro:bit na platformie jezdnej przemieniło kontroler w jeżdżącego, programowalnego robota, który oferuje jeszcze więcej możliwości dzięki dodatkowym diodom i czujnikom. Jego montaż jest na tyle prosty, że robot jest gotowy do użycia w minutę od wyjęcia z pudełka.

Setki dodatkowych akcesoriów

Największą przewagą Maqueen nad innymi robotami jest ogromna możliwość jego rozbudowy. Współpracuje m.in. z elektronicznymi modułami do nauki programowania BOSON, Gravity czy Arduino. Możliwości płytki micro:bit są stale rozwijane przez jej entuzjastów na całym świecie.

MakeCode – Platforma do programowania od Microsoft

Do zaprogramowania robota nie musisz instalować oprogramowania na komputerze. Platforma  Microsoft MakeCode jest dostępna online – wystarczy połączenie z Internetem.

Co więcej użytkownicy mogą kontynuować swoją przygodę z programowaniem w domu, bez sprzętu – dzięki wirtualnemu symulatorowi płytki micro:bit. Kod, zbudowany na domowym komputerze, może być później w szybki i prosty sposób wgrany do robota – wystarczy podłączyć go do komputera za pomocą kabla i skorzystać z wygodnej funkcji drag’n’drop.

Mind+

Maqueen współpracuje także z Mind+ graficzną platformą do nauki programowania opartą na Scratch 3.0. Platforma, stworzona przez markę DFRobot, obsługuje wszystkie rodzaje czujników i modułów robota oraz powiązane z nim zestawy produktów edukacyjnych.

 

Cast, BroadCast i Display Management – poznaj nowości od Newline!

Prezentacja z wykorzystaniem monitorów newline

 

Chcesz usprawnić swoje prezentacje i bezproblemowo wyświetlać na monitorze materiały zapisane na innym dowolnym urządzeniu? Dotrzeć ze swoim przekazem do osób nieznajdujących się w auli czy sali konferencyjnej? Wygodnie zarządzać całym zespołem monitorów z jednego miejsca? Newline przygotował coś specjalnie dla Ciebie! Nowe oprogramowanie to odpowiedź producenta na potrzebę efektywnej, wygodnej komunikacji z monitorami Newline.

Oprogramowanie Newline Cast, BroadCast i Display Management będą dostępne bezpłatnie w modelach RS, VN i X. Producent sukcesywnie wprowadza zmiany do monitorów – o aktualizacjach będziemy informować na bieżąco.

Newline Cast

Dzięki Newline Cast udostępnisz na monitorze widok ekranu dowolnego urządzenia – bezprzewodowo, za pomocą jednego kliknięcia. Możesz przedstawić wideo, zdjęcia, grafiki lub widok stron internetowych. Pracujesz na komputerze? Wykorzystaj dwukierunkową współpracę – pracuj wspólnie na materiałach, nanosząc zmiany i adnotacje jednocześnie z poziomu laptopa i monitora. Newline Cast jest już dostępny dla użytkowników modeli RS – dowiedz się więcej nt. aktualizacji.

Newline BroadCast

Dzięki Newline Broadcast możesz wielokrotnie zwiększyć zasięg swojego przekazu. Udostępnij swoją

prezentację online – z sali konferencyjnej lub auli wykładowej do nawet 200 użytkowników znajdujących się w dowolnym miejscu na świecie.

Newline Display Management

Display Management umożliwia zdalne zarządzanie grupą monitorów. Usprawnia obsługę techniczną – administrator systemu może wprowadzać zmiany masowo na wszystkich posiadanych urządzeniach

z dowolnej lokalizacji, poprzez bezpieczny, dedykowany portal internetowy.

Monitory Newline RS i VN dostępne są również w ramach programu Aktywna Tablica – więcej informacji na temat specjalnej oferty znajduje się na stronie www.aktywna-tablica.info.

LabCamera: zainspiruj uczniów do odkrywania świata

Logotyp Labcamera

 

Korzystasz z mozaBook? Mamy świetną wiadomość : w ramach oprogramowania otrzymałeś również LabCamera – aplikację , która łączy w sobie funkcjonalności m.in. mikroskopu, rejestratora ruchu, a nawet pozwala na zbieranie i zapisywanie na komputerze danych pomiarowych z tradycyjnych urządzeń. Wypróbuj ją już dziś w ramach licencji mozaBook lub miesięcznej wersji próbnej.

LabCamera to, wykorzystujące kamerę, oprogramowanie do obserwacji i rejestracji zjawisk przyrodniczych za pomocą komputera. Pomaga uczniom odnieść teoretyczną wiedzę zdobywaną na lekcjach do otaczającego ich świata. Sprawia, że nauka staje się bardziej ekscytująca, a także inspiruje do kreatywnego myślenia.

Aplikacja składa się z 7 wyspecjalizowanych modułów

Kamera poklatkowa

Funkcja pomaga zaobserwować i lepiej zrozumieć powolne procesy zachodzące w przyrodzie, takie jak tworzenie się i ruch chmur, topnienie lodu, wzrost roślin.

Kinematyka

Moduł śledzi ruch i pokazuje w czasie rzeczywistym wykres przemieszczenia, prędkości i przyspieszenia obserwowanych obiektów.

Wykrywanie ruchu

Funkcja Motion Cam pozwala uchwycić rzadkie sytuacje zachodzące w przyrodzie.

Mikroskop

Zbudowany jako uniwersalne narzędzie pomiarowe, moduł Mikroskop umożliwia uczniom i nauczycielom pomiar wielkości, odległości, kątów i obszarów.

Uniwersalny rejestrator

Może rejestrować dane dowolnego instrumentu pomiarowego z cyfrowym wyświetlaczem obrotowym lub wyświetlaczem płynnym poprzez “podłączenie” go do komputera za pomocą wbudowanej kamery.

Wykrywacz ścieżek

Moduł Pathfinder śledzi i wykrywa ścieżki i wzory poruszania się obiektów i istot.

Zabawa z wykresem

Nauka poprzez zabawę – uczeń poprzez naśladowanie kształtów przedstawionych na wykresach poznaje lepiej różne sposoby ujęcia zjawisk i zapisu danych.

Nie znasz jeszcze mozaBook? Wersję próbną możesz pobrać tutaj.

Zostały ostatnie 2 tygodnie!

Labdisc schemat

Już 14 czerwca mija termin na pozyskanie 100% finansowania na pomoce dydaktyczne do nauki przedmiotów przyrodniczych. Dla ułatwienia przygotowaliśmy gotowe zestawy produktów, które współpracując ze sobą, pozwalają na przedstawienie zjawisk przyrodniczych w bardzo szerokim spektrum. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na www.pracownie-przyrodnicze.pl.

Samodzielne eksperymenty znacznie przyspieszą i uatrakcyjnią naukę. Mobilne laboratoria Labdisc to niewielkie urządzenia wyposażone w kilkanaście czujników, które zastąpią dziesiątki aparatów pomiarowych i akcesoriów. Dzięki pamięci wewnętrznej i modułowi GPS uczniowie mogą wcielić się w badaczy terenowych i poznawać chemię, fizykę czy geografię w plenerze. Więcej na temat mobilnych laboratoriów przeczytasz w artykule na Edunews „Zmień zwykłą klasę w nowoczesne laboratorium”.

W zestawach, oprócz dysków Labdisc, znajdują się również 65-calowe monitory interaktywne Newline z edukacyjnym oprogramowaniem mozaBook oraz wizualizery. Monitory Newline RS oferują m.in. Rozpoznawanie Obiektowe kompatybilne z Windows Ink – system rozpoznaje narzędzia pisarskie i gesty i wykonuje przypisaną do nich czynność (np. zmazywanie, powiększanie, przesuwanie), oraz jednoczesną obsługę do 20 punktów dotyku. Oprogramowanie mozaBook zawiera m.in. bazę tysięcy gotowych multimediów, w tym interaktywne modele 3D wyświetlane z detalach, w rozdzielczości 4K.

Do prezentacji cennych materiałów drukowanych posłuży wizualizer, umożliwi wygodną projekcję zdjęć i tekstów na dużym ekranie, bez konieczności przekazywania ich z rąk do rąk. To szczególnie ważne w przypadku materiałów unikalnych. Dodatkowo uczniowie mogą się w pełni skupić na nauczycielu i omawianym temacie.

Zapraszamy na stronę www.pracownie-przyrodnicze.pl, na której znajdzieciem.in. specjalny kalkulator, który umożliwi szybkie oszacowanie wartości wybranego sprzętu.

Sprawdź, czy Twoja szkoła otrzyma dofinansowanie z Aktywnej Tablicy

Program Aktywna Tablica II edycja

 

Znamy wyniki ostatniej tury programu Aktywna Tablica! Listy szkół zakwalifikowanych do programu będą na bieżąco aktualizowane. Organy prowadzące szkoły otrzymają środki do 30 czerwca br.

W naszej ofercie znajdziecie gotowe zestawy produktów spełniających kryteria projektu – za  14 tys. i 17,5 tys. Zaawansowane technologicznie monitory Newline (od 65 do nawet 86 cali) z funkcją Inteligentnego Dotyku, technologią Optical Bonding (model VN) i dynamicznymi portami USB, które gwarantują doskonałą jakość obrazu oraz intuicyjną obsługę. Możliwości monitorów dodatkowo rozwinie dołączane do zestawu oprogramowanie mozaBook oferujące m.in. bazę tysięcy gotowych multimediów.

Bieżąco informacje nt. programu oraz aktualna oferta znajduje się na stronie www.Aktywna-Tablica.info.

Korzystasz z monitorów interaktywnych Newline RS?

 

W chwili, gdy to czytasz ukazała się już kluczowa aktualizacja oprogramowania dla monitorów serii RS. Co zyskasz dzięki niej? Przede wszystkim kolejne aktualizacje Twojego monitora będą już banalnie proste –przeprowadzisz je samodzielnie przez Internet (OTA). Po drugie otrzymasz Newline Cast – całkowicie nowe oprogramowanie, które zapewnia wygodną bezprzewodową współpracę między monitorem a dowolnym urządzeniem.

Aktualizacja przez Internet

Newline, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, stale wprowadza udogodnienia, które czynią oferowane przez niego produkty jeszcze bardziej przyjaznymi w obsłudze. Dotychczas instalacja nowej wersji oprogramowania wymagała pomocy technicznej, co zabierało sporo czasu. Od teraz każdy właściciel Newline RS będzie mógł przeprowadzić cały proces samodzielnie.

Newline Cast

Model RS jest pierwszym z rodziny Newline oferującym nowe oprogramowanie Newline Cast do bezprzewodowej komunikacji między monitorem a dowolnym urządzeniem. Bez podłączania i odłączania kabli, a nawet bez potrzeby przebywania w tej samej sieci. Newline Cast to pierwsza z zapowiedzianych aktualizacji. W kolejce czekają już Newline Broadcast i Display Management, które pobierzesz już samodzielnie!

 

Na dokładkę aplikacja White Board (Tablica) została wzbogacona o funkcje dodawania zdjęć i figur geometrycznych, dzięki temu zwiększyły się znacząco jej możliwości.

 

Skontaktuj się z nami jak najszybciej, aby uzyskać dostęp do wszystkich najnowszych funkcji: Jacek Dyśko Jacek_dysko@agraf.com.pl, 42 25 03 183, kom. 609 947 300.

Program pracowni przyrodniczych – zaplanuj swój projekt

Labdisc Uniwersalny w gimnazjum

Dla uczestników rządowego programu wyposażenia szkolnych pracowni przyrodniczych przygotowaliśmy bardzo prosty w obsłudze formularz do obliczania wartość projektu. Dla wygody użytkowników wszystkie produkty zebraliśmy w jednym miejscu.

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie powinno być poprzedzone analizą posiadanego wyposażenia i zapotrzebowania sprzętowego szkoły. Również w tym przypadku kalkulator będzie pomocny – do listy produktów użytkownik otrzyma spis możliwych pomiarów i liczbę stanowisk, które może wyposażyć dzięki wybranemu sprzętowi.

Na stronie znajdują się także gotowe zestawy do nauki biologii, chemii i fizyki. Poszczególne elementy – dyski Labdisc, wyspecjalizowane czujniki i elektrody, wizualizer, monitor interaktywny wraz z oprogramowaniem – współpracują ze sobą, tworząc nowoczesne laboratorium, które świetnie wpisuje się w ideę programu, czyli realizację podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych.

Zachęcamy do śledzenia strony www.pracownie-przyrodnicze.pl, gdzie znajdują się bieżące informacje, wzory dokumentów oraz propozycje produktów, które spełniają kryteria programu.