Odbierz bezpłatną licencję mozaBook

Nauczyciel korzystający z tablicy interaktywnej i oprogramowania edukacyjnego mozabook.

 

Dla szkół, które od 1 czerwca 2018 r. do 31 grudnia 2018 r. zakupiły wybrane modele monitorów lub tablic interaktywnych, przygotowaliśmy bonus w postaci bezpłatnej, półrocznej licencji oprogramowania edukacyjnego mozaBook.  Wystarczy odebrać indywidualny kod (instrukcję znajdziecie poniżej).  Kod jest aktywny przez pół roku od momentu wprowadzenia do programu. Po upływie bezpłatnego okresu licencja wygaśnie automatycznie, a szkoła nie ma obowiązku zakupu nowej.

Promocja dotyczy zakupu tablic interaktywnych DualBoard, TruBoard, Touch Board Plus oraz monitorów interaktywnych marki Newline. Kod należy aktywować do 31 marca 2019 roku. Odbierzesz go i aktywujesz w kilku prostych krokach. Przygotuj dokumenty zakupu sprzętu i postępuj według instrukcji.

Jak pobrać kod?

 1. Załóż bezpłatne konto na mozaWeb: formularz rejestracji. Jeżeli masz już konto, to można pominąć ten punkt.
 2. Zarejestruj monitor lub tablice interaktywną: formularz rejestracji
 3. Kod zostanie przesłany na podany adres mailowy
 4. Pobierz oprogramowanie mozaBook
 5. Podczas pierwszego uruchomienia zostaniesz poproszony o wprowadzenie kodu, który otrzymałeś w mailu. Kod jest aktywny przez pół roku od momentu wprowadzenia do programu.
 6. Gotowe! Przez 6 miesięcy możesz bezpłatnie korzystać z wszystkich możliwości i materiałów oferowanych przez mozaBook.

O mozaBook

mozaBook to wielokrotnie nagradzane oprogramowanie prezentacyjne do pracy w klasie, zaprojektowane na tablice i monitory interaktywne. Nauczyciele i uczniowie mogą tworzyć prezentacje i wzbogacać je dostępnymi w mediatece interaktywnymi plikami 3D, filmami edukacyjnymi, zdjęciami, aplikacjami czy gotowymi zadaniami lub własnymi plikami.

Więcej informacji nt. mozaBook możesz znaleźć na stronie.

Przykład wykorzystania mozaBook w jednej z łódzkich szkół.

Boxlight wchodzi na polski rynek

Przystawka mimioteach

Boxlight, wiodący producent nowatorskich rozwiązań interaktywnych dla edukacji, rozpoczyna dystrybucję swoich produktów w Polsce. Misją firmy jest wyposażenie nauczycieli w nowoczesne rozwiązania, które budują zaangażowanie uczniów i ułatwiają im zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów Boxlight na polskim rynku.

W naszej ofercie znajdą się produkty z serii Mimio m.in. system do odpowiedzi MimioVotemobilna tablica Mimio Teach oraz przystawka kopiująca Boxlight MimioCapture. Produkty Boxlight powstają w odpowiedzi na realne potrzeby uczniów i nauczycieli. Na szczególną uwagę zasługuje mobilna tablica Mimioteach – niewielka przystawka, która zmienia standardową tablicę  w jej interaktywny odpowiednik. Dzięki poręcznemu rozmiarowi  może być z łatwością przenoszona z klasy do klasy i tym samym uzupełnić interaktywne wyposażenie więcej niż jednej pracowni.

System do odpowiedzi MimioVote oferuje błyskawiczną weryfikację poziomu wiedzy uczniów, ułatwia angażowanie ich podczas lekcji oraz pozwala na wygodne i automatyczne zebranie wyników. Rozwiązanie w formie poręcznych pilotów świetnie sprawdzi się podczas lekcji, rad pedagogicznych, zebrań z rodzicami czy szkoleń.

Pełna oferta produktów dostępna jest na stronie: www.cyfrowa-szkola.pl

AGRAF od 1987 roku zajmuje się dystrybucją wysokiej jakości sprzętu i oprogramowania, m.in. monitorów i tablic interaktywnych, projektorów multimedialnych, cyfrowych pracowni przyrodniczych i programów do obsługi  urządzeń interaktywnych. Dzięki współpracy z ogólnopolską siecią dealerów, zapewnia klientom sprawną obsługę posprzedażową oraz wsparcie merytoryczne i serwisowe.

Aktywna Tablica 2019 – sprawdź, jak się przygotować

Trójka uśmiechniętych uczniów trzymających w dłoniach książki.

 

Twoja szkoła zamierza w tym roku ubiegać się o dotację w ramach rządowego  programu Aktywna Tablica? Na naszej stronie Aktywna-Tablica.info opublikowaliśmy artykuł “Aktywna Tablica 2019 – co warto zrobić już dziś”?, w którym podpowiadamy, jak dobrze przygotować się do ostatniej tury projektu. Z lektury dowiesz się, dlaczego warto już teraz rozpocząć przygotowania do włożenia wniosku i jak uchronić się przed popełnieniem błędów.

Zapraszamy do lektury i śledzenia strony Aktywna-Tablica.info!

Nowość! Nowy Labdisc środowisko – nowe możliwości

labdisc środowiskoWychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom dodaliśmy do naszej oferty dla pracowni przyrodniczych  kolejny mobilny, cyfrowy dysk pomiarowy Labdisc środowisko.

Wbudowane w dysk pomiarowy czujniki zostały tak dobrane, aby umożliwiały przeprowadzanie doświadczeń związanych z podstawowymi badaniami i analizą środowiska. Labdisc środowisko doskonale sprawdzi się w szkole podstawowej i średniej, gdzie uczniowie od najmłodszych lat mogą uczyć się właściwych umiejętności oraz postaw związanych z ekologią. Jest on dobrym uzupełnieniem zajęć w szkolnych kółkach zainteresowań oraz przydatny podczas zajęć prowadzonych  w instytucjach związanych z edukacją ekologiczną i jednostkach ochrony środowiska.

Lekki, mobilny, niewielkich rozmiarów, intuicyjny w obsłudze Labdisc środowisko rozszerza ofertę pracowni przyrodniczych Globisens.

Dyski pomiarowe Labdisc to idealna pomoc dydaktyczna niezbędna do realizacji podstawy programowej przedmiotów przyrodniczych w ramach aktualnego programu wsparcia finansowego MEN.

Jak prowadzić atrakcyjne zajęcia w erze mediów cyfrowych…

…dowiecie się z naszego artykułu, który ukazał się w magazynie Dobrego Praktyki, wydawanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Czasopismo w wersji online dostępne jest na stronie ŁCDNiKP. Znajdziecie nas na stronach 29-30.

Okładka magazynu Dobre Praktyki

Z tekstu dowiedzie się m.in.:

 • Jak zorganizować lekcję, które będą atrakcyjne dla tzw. Pokolenia Z?
 • Jak zaangażować słuchaczy w nowatorski sposób, dzięki mozaBook i dyskom pomiarowym Labdisc?
 • Skąd pozyskać dofinansowanie?

 

Zapraszamy do lektury!

mozaBook w łódzkiej Szkole Podstawowej nr 5 – case study

Zapraszamy do lektury nowego artykułu Nasza przygoda z mozaBook – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Króla Stefana Batorego w Łodzi. Z tekstu dowiecie się, jak nauczyciele różnych przedmiotów – nauk przyrodniczych, jęz. polskiego i angielskiego, edukacji wczesnoszkolnej – wykorzystują oprogramowanie w swojej codziennej pracy. Przedstawiają, jakie możliwości oferuje zbiór materiałów udostępnionych w mozaBook i jak wpływa na zaangażowanie uczniów i ich stosunek do nauki.

Na temat samego oprogramowania mozaBook można poczytać tutaj.

Poznajcie monitory interaktywne Newline TruTouch z nowej serii RS

Nowe produkty w naszej ofercie są godnymi następcami sprawdzonych i uznanych na rynku modeli z serii UB oraz FB. Jednocześnie pod względem funkcjonalności są bardzo zbliżone do wyższej serii VN – posiadają aż 20 punktów dotyku, dynamiczne porty USB oraz współpracują z Windows Ink. Największy model z tej serii, jako jeden z niewielu na rynku, ma aż 98 cali!

W serii RS dostępne są cztery monitory: 98, 86, 75 i 65-calowy. Wszystkie o doskonałej rozdzielczości 4K, która pozwala na atrakcyjną prezentację nawet najbardziej wymagających materiałów wideo. Najważniejsze zmiany w monitorach serii RS:

 • Pełna kompatybilność z narzędziem Windows Ink. Likwiduje konieczność przełączania funkcji, żeby nanieść notatkę lub ją zmazać. Wystarczy dłoń lub pisak do pracy z dokumentami w naturalny i płynny sposób. Monitor interaktywny interpretuje gesty, co znacznie podnosi jakość użytkowania.
 • Dynamiczne porty USB – taki typ portów współpracuje z każdym systemem, dzięki czemu podłączone do monitora urządzenie zewnętrzne jest dostępne dla komputera OPS czy wbudowanego Androida.
 • 20 punktów dotyku
 • Nowa nakładka systemu Android – teraz uruchamiając monitor interaktywny od razu dostępna jest informacja, które źródła sygnału są podłączone i w którym miejscu się znajdują. Podobnie jak w wyższych modelach nakładka pozwala na definiowanie własnych skrótów na głównym ekranie. Można ustawić nie tylko skrót do aplikacji systemu Android, ale również do dowolnego źródła sygnału lub do aplikacji systemu Windows.
 • Aplikacja Trucast Exp. – dzięki niej na monitorze można wyświetlić bezprzewodowo zawartość ze swojego telefonu, tabletu i komputera. Pozwala ona na jednoczesne wyświetlanie treści z 4 urządzeń dzieląc ekran na cztery części. Funkcja moderatora ułatwia wybór łączących się urządzeń, aplikacja wspiera Google Cast, Air play oraz MirrorOp.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych modeli: Monitor Newline TruTouch TT-9818RS 98’’, Newline TruTouch TT-8618RS 86’’, Newline TruTouch TT-7518RS 75”, Monitor Newline TruTouch TT-6518RS 65”.

Monitory serii RS są następcami modeli UB i FB, które nie będą już dostępne w sprzedaży.

II Ogólnopolski Kongres Nauczycieli Biologii i Przyrody

Już 9 listopada odbędzie się II Ogólnopolski Kongres Nauczycieli Biologii i Przyrody. Wszystkich uczestników zapraszamy do odwiedzania naszego stoiska, na którym zaprezentujemy nowoczesny sprzęt z naszej oferty, który pomoże Wam zmienić tradycyjną lekcję w angażujące doświadczenie.

 

 

Na naszym stoisku będziecie mogli samodzielnie przetestować nowoczesny sprzęt – czekają na Was m.in. najnowszy monitor interaktywny, mobilne laboratoria przyrodnicze, bezprzewodowe systemy do odpowiedzi oraz dedykowane oprogramowanie wiodących producentów. Pomożemy Wam w wyborze sprzętu, odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości. Zapraszamy!

 

Ważna informacja!

W dniu 2 listopada dział edukacji nie pracuje dlatego kontakt z handlowcami i  serwisem oraz innymi pracownikami działu będzie niemożliwy.

Dostępni będą pracownicy biura i logistyki.

Od poniedziałku 5 listopada zapraszamy jak zawsze w godzinach pracy od 8.00 do 16-tej.

Za utrudnienia przepraszamy.

Mini komputer Android PC – X10D

Rozpoczął się rok szkolny. Dla tych którzy chcą mieć jeszcze więcej ciekawych propozycji dla swoich uczniów na lekcjach i chcą unowocześnić swoją pracownię przedstawiamy mini komputer X10D marki Newline. Wydajny mały komputer pracujący pod kontrolą systemu Android może współpracować z dowolnym monitorem dotykowym Newline i umożliwia instalowanie dowolnej aplikacji ze sklepu Google Play.

 

Android PC X10D

Można wykorzystać w pracy z uczniami doskonale znane z telefonów aplikacje androidowe i jednocześnie obsługiwać je dotykowo.
Zaskocz swoich uczniów już od pierwszego dnia w szkole!
Więcej informacji o Android X10D.