BOSON – nowość dla młodych wynalazców, majsterkowiczów i edukatorów STEM

Zestaw BOSON Inventor Kit

 

Jak trudne zjawiska pokazać w prosty sposób? Z pomocą przychodzi BOSON, który dzieli skomplikowane układy na funkcjonalne i łatwe do zrozumienia moduły. Inspiruje do kreatywnego myślenia i rozwijają umiejętności logicznego myślenia. Sprawdź sam!

Zestaw BOSON Inventor Kit

BOSON Inventor Kit oferuje możliwość budowania i rozwijania układów o różnych stopniach zaawansowania. Uczniowie, wraz z nabywaniem umiejętności, sami zaczynają tworzyć coraz to bardziej rozbudowane projekty, wykazując się kreatywnością i logicznym myśleniem.

Zestaw łączy w sobie uniwersalność i wszechstronność. Nie wymaga programowania, więc z powodzeniem można go wykorzystywać na zajęciach z najmłodszymi. Różne typy modułów są wykonane w innych kolorach, co sprawia, że praca z nimi jest intuicyjna. Z drugiej strony zestaw jest kompatybilny m.in. z micro:bit, Arduino i innymi zestawami BOSON – co stwarza użytkownikom w zasadzie nieograniczone możliwości!

Zestaw oferuje łącznie aż 37 modułów.

Zestaw BOSON Starter Kit Dla Micro:bit

Połączenie modułów elektronicznych z popularnym mikrokontrolerem micro:bit otwiera możliwości tworzenia zaawansowanych projektów z elementami programowania i elektroniki. Zestaw zawiera 8 uzupełniających się modułów, obejmujących najpopularniejsze czujniki i odbiorniki cyfrowe i analogowe, wspomagające interakcję dźwięku, światła i ruchu.

Zestaw BOSON Science Kit

Z BOSON Science Kit uczniowie zbudują własne laboratorium do obserwacji zjawisk i zmian zachodzących w przyrodzie. Zestaw zawiera 8 modułów do nauki fizyki, chemii i biologii – w zależności od potrzeb można wykorzystywać pojedyncze elementy do prostych doświadczeń lub budować skomplikowane urządzenia typu IoT (Internet od Things) z wykorzystaniem zewn. akcesoriów.

Więcej informacji na temat zestawów.: https://cyfrowa-szkola.pl/kategoria/stem/elektroniczne-zestawy-edukacyjne

Interaktywny sprzęt dla bibliotek publicznych

Trójka uśmiechniętych uczniów trzymających w dłoniach książki.

Nawet do 30 tys. zł dofinansowania mogą otrzymać uczestnicy programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019”! Oprócz komputerów biblioteki mogą zakupić także m.in. monitory i tablice interaktywne, a nawet roboty edukacyjne. Placówki mogą składać wnioski do 31 lipca.

W ofercie mamy szeroki wybór produktów spełniających kryteria programu. Wysokiej klasy monitory interaktywne  wraz z oprogramowaniem będą stanowić świetną pomoc dydaktyczną podczas wszelkiego rodzaju spotkań, wykładów i warsztatów. W ofercie posiadamy również wszechstronne roboty edukacyjne, które ułatwią naukę dzieciom i dorosłym w każdym wieku oraz szeroki wybór tablic interaktywnych i projektorów.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

O dofinansowanie w ramach programu mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury będące samodzielnymi bibliotekami publicznymi oraz samorządowe instytucje kultury, w skład których wchodzą wyodrębnione organizacyjnie biblioteki, dla których organizatorem jest gmina wiejska, gmina wiejsko-miejska lub gmina miejska.

Wnioskodawcy, którzy otrzymali dofinansowania w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” w 2016 r. i/lub w 2017 r. oraz w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016–2020” są wyłączeni z możliwości ubiegania się o dofinansowanie.

Przedmiot dofinansowania[1]

– tablice i monitory interaktywne

– komputery stacjonarne i przenośne

– roboty edukacyjne

– jednostki wejścia-wyjścia, np. projektory, urządzenia wielofunkcyjne, monitory dotykowe, słuchawki z mikrofonem do komputerów

– oprogramowanie, np. systemy operacyjne, oprogramowanie antywirusowe

– oprogramowanie narzędziowe (z wyłączeniem systemów bibliotecznych)

– jednostki wyjścia, np. monitory, drukarki, głośniki do komputerów, słuchawki do komputerów, czytniki książek elektronicznych

– jednostki pamięci, np. jednostki pamięci zewnętrznej, dyski zewnętrzne

– jednostki zasilające, np. UPS-y, listwy zasilające

– jednostki wejścia, np. klawiatury, myszy, skanery, kamery internetowe, mikrofony do komputerów, czytniki kodów

– systemy wizualizacji wielkoekranowej

– urządzenia transmisji i ochrony danych, np. firewalle, modemy, routery, transmitery Bluetooth, switche

 

Jednostkowa cena zakupu sprzętu nie może być wyższa niż 10 000 zł.

Wysokość dofinansowania

Minimalna kwota dofinansowania to 10 000,00 zł, a maksymalna – 30 000,00 zł. Wnioskodawcy mogą otrzymać maksymalnie 85% dofinansowania.

Data i miejsce złożenia wniosku

Instytut Książki

Zygmunta Wróblewskiego 6

31-148 Kraków

Z dopiskiem na kopercie: Wniosek do programu Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019

Wnioski należy złożyć do 31 lipca.

Więcej informacji nt. projektu

Strona programu Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019

Regulamin projektu

Wzór wniosku

[1] Źródło: https://instytutksiazki.pl/files/upload/files/Kraszewski%202019.pdf §10

Już jest!

 

Po aktualizacji dla serii RS przyszedł czas na kolejny model – monitor Newline VN. Najnowsza wersja firmware’u  zapewnia automatyczną aktualizacja przez Internet, oprogramowanie do wygodnej, bezprzewodowej współpracy z innymi urządzeniami oraz nowe funkcjonalności w aplikacji Whiteboard.

OTA

Newline, dbając o komfort użytkowników, stale ulepsza swoje produkty i czyni je jeszcze bardziej przyjaznymi w obsłudze. Dotychczas instalacja nowej wersji firmware’u wymagała pomocy technicznej, co było dosyć czasochłonne. Od teraz aktualizacja modeli VN będzie szybka i prosta jak na telefonach i tabletach.

Oprogramowanie Newline

Newline Cast służy do bezprzewodowej komunikacji między monitorem a dowolnym urządzeniem znajdującym się na sali. Bez podłączania i odłączania kabli, a nawet bez potrzeby przebywania w tej samej sieci.

Z kolei dzięki Newline Broadcast prezentacja może być transmitowana z sali wykładowej lub konferencyjnej do nawet 200 odbiorców znajdujących się w dowolnym miejscu na świecie.

Natomiast Display Management umożliwia zdalne zarządzanie grupą monitorów. Usprawnia obsługę techniczną – administrator systemu może wprowadzać zmiany masowo na wszystkich posiadanych urządzeniach z dowolnej lokalizacji, poprzez bezpieczny, dedykowany portal internetowy.

Whiteboard – jeszcze więcej możliwości

Praca na Tablicy będzie jeszcze wygodniejsza, dzięki możliwości dodawania zdjęć bezpośrednio z sieci i zrzutów ekranu stron www – bez potrzeby opuszczania aplikacji. Użytkownicy mogą korzystać z nowych teł edukacyjnych lub wykorzystać własne. Do dyspozycji jest również pełna paleta barw pisaków.

Skontaktuj się z nami jak najszybciej, aby uzyskać dostęp do wszystkich najnowszych funkcji: Jacek Dyśko Jacek_dysko@agraf.com.pl, 42 25 03 183, kom. 609 947 300.

Gorące Punkty – nowość w TurningPoint!

Korzystanie z TurningPoint za pomocą smartfonów

Zaskocz i zaangażuj swoich słuchaczy wykorzystując system do odpowiedzi TurningPoint  i  nowy typ pytań – Gorące Punkty (Hotspot). Przetestuj ich praktyczną wiedzę za pomocą pytań zawierających schematy, grafiki lub zdjęcia. Do odpowiedzi wystarczy smartfon z zainstalowaną aplikacją.

Czym są Gorące Punkty? To nowy typ pytań bazujący na zdjęciach – uczestnicy wskazują odpowiedź zaznaczając odpowiedni element (lub elementy) na grafice. Pytania można łatwo zintegrować zarówno z testami na żywo, jak i z tymi zaplanowanymi wcześniej. Co oznacza, że ​​uczniowie mogą na nie odpowiadać w czasie rzeczywistym lub później np. w ramach zadania domowego.

Nowa funkcjonalność dostępna jest już w najnowszej wersji oprogramowania TurningPoint 8.7, którą można pobrać na systemy Windows lub MacOS.

Jak wykorzystać Gorące Punkty?

Nowa funkcja powstała w odpowiedzi na potrzeby klientów – oczekiwali pytań bazujących na obrazach, ze względu na ich wszechstronność i fakt, że otwierają drzwi do nauki i interaktywności w sposób, który różni się od innych typów pytań.

Obrazy są kluczowe w wielu dziedzinach, wręcz niezastąpione w naukach przyrodniczych. Rozpoznanie poszczególnych części układu pokarmowego, zidentyfikowanie fali P na EKG – działa znacznie lepiej w formie Gorących Punktów niż zwykły wybór wielokrotny.

Klienci biznesowi również docenią ich możliwości, np. podczas szkolenia w zakresie bezpieczeństwa, warsztatów produktowych lub badań konsumenckich.

To nie koniec ulepszeń– poprawiono także obsługę pytań od za pomocą smartfona, od teraz przesyłanie danych będzie przebiegać znacznie szybciej.

Więcej informacji na temat elektronicznych systemów do odpowiedzi: https://agraf-it.pl/60-systemy-do-odpowiedzi-i-glosowania

Robot edukacyjny Maqueen – zaraź pasją do programowania!

Robot edukacyjny Maqueen

Oto Maqueen – wyjątkowy robot edukacyjny zbudowany w oparciu o popularny microkontroler micro:bit, za którego rozwojem swoją takie koncerny jak BBC i Microsoft. Maqueen uczyni z nauki programowania naprawdę pasjonującą przygodę. Robot jest dostępny również w zestawach dla Aktywnej Tablicy.

micro:bit

Głównym komponentem robota jest płytka micro:bit – programowalny mikrokomputer, który powstał z inicjatywy BBC jako narzędzie do łatwiejszej nauki programowania i inspiracja do kreatywnego podejścia w tworzeniu nowych rozwiązań. Projekt odniósł ogromny sukces –  micro:bit używany jest na całym świecie, a baza akcesoriów rozwijających jego możliwości jest stale poszerzana.

Mobilna platforma Maqueen

Osadzenie płytki micro:bit na platformie jezdnej przemieniło kontroler w jeżdżącego, programowalnego robota, który oferuje jeszcze więcej możliwości dzięki dodatkowym diodom i czujnikom. Jego montaż jest na tyle prosty, że robot jest gotowy do użycia w minutę od wyjęcia z pudełka.

Setki dodatkowych akcesoriów

Największą przewagą Maqueen nad innymi robotami jest ogromna możliwość jego rozbudowy. Współpracuje m.in. z elektronicznymi modułami do nauki programowania BOSON, Gravity czy Arduino. Możliwości płytki micro:bit są stale rozwijane przez jej entuzjastów na całym świecie.

MakeCode – Platforma do programowania od Microsoft

Do zaprogramowania robota nie musisz instalować oprogramowania na komputerze. Platforma  Microsoft MakeCode jest dostępna online – wystarczy połączenie z Internetem.

Co więcej użytkownicy mogą kontynuować swoją przygodę z programowaniem w domu, bez sprzętu – dzięki wirtualnemu symulatorowi płytki micro:bit. Kod, zbudowany na domowym komputerze, może być później w szybki i prosty sposób wgrany do robota – wystarczy podłączyć go do komputera za pomocą kabla i skorzystać z wygodnej funkcji drag’n’drop.

Mind+

Maqueen współpracuje także z Mind+ graficzną platformą do nauki programowania opartą na Scratch 3.0. Platforma, stworzona przez markę DFRobot, obsługuje wszystkie rodzaje czujników i modułów robota oraz powiązane z nim zestawy produktów edukacyjnych.