Cast, BroadCast i Display Management – poznaj nowości od Newline!

Prezentacja z wykorzystaniem monitorów newline

 

Chcesz usprawnić swoje prezentacje i bezproblemowo wyświetlać na monitorze materiały zapisane na innym dowolnym urządzeniu? Dotrzeć ze swoim przekazem do osób nieznajdujących się w auli czy sali konferencyjnej? Wygodnie zarządzać całym zespołem monitorów z jednego miejsca? Newline przygotował coś specjalnie dla Ciebie! Nowe oprogramowanie to odpowiedź producenta na potrzebę efektywnej, wygodnej komunikacji z monitorami Newline.

Oprogramowanie Newline Cast, BroadCast i Display Management będą dostępne bezpłatnie w modelach RS, VN i X. Producent sukcesywnie wprowadza zmiany do monitorów – o aktualizacjach będziemy informować na bieżąco.

Newline Cast

Dzięki Newline Cast udostępnisz na monitorze widok ekranu dowolnego urządzenia – bezprzewodowo, za pomocą jednego kliknięcia. Możesz przedstawić wideo, zdjęcia, grafiki lub widok stron internetowych. Pracujesz na komputerze? Wykorzystaj dwukierunkową współpracę – pracuj wspólnie na materiałach, nanosząc zmiany i adnotacje jednocześnie z poziomu laptopa i monitora. Newline Cast jest już dostępny dla użytkowników modeli RS – dowiedz się więcej nt. aktualizacji.

Newline BroadCast

Dzięki Newline Broadcast możesz wielokrotnie zwiększyć zasięg swojego przekazu. Udostępnij swoją

prezentację online – z sali konferencyjnej lub auli wykładowej do nawet 200 użytkowników znajdujących się w dowolnym miejscu na świecie.

Newline Display Management

Display Management umożliwia zdalne zarządzanie grupą monitorów. Usprawnia obsługę techniczną – administrator systemu może wprowadzać zmiany masowo na wszystkich posiadanych urządzeniach

z dowolnej lokalizacji, poprzez bezpieczny, dedykowany portal internetowy.

Monitory Newline RS i VN dostępne są również w ramach programu Aktywna Tablica – więcej informacji na temat specjalnej oferty znajduje się na stronie www.aktywna-tablica.info.

LabCamera: zainspiruj uczniów do odkrywania świata

Logotyp Labcamera

 

Korzystasz z mozaBook? Mamy świetną wiadomość : w ramach oprogramowania otrzymałeś również LabCamera – aplikację , która łączy w sobie funkcjonalności m.in. mikroskopu, rejestratora ruchu, a nawet pozwala na zbieranie i zapisywanie na komputerze danych pomiarowych z tradycyjnych urządzeń. Wypróbuj ją już dziś w ramach licencji mozaBook lub miesięcznej wersji próbnej.

LabCamera to, wykorzystujące kamerę, oprogramowanie do obserwacji i rejestracji zjawisk przyrodniczych za pomocą komputera. Pomaga uczniom odnieść teoretyczną wiedzę zdobywaną na lekcjach do otaczającego ich świata. Sprawia, że nauka staje się bardziej ekscytująca, a także inspiruje do kreatywnego myślenia.

Aplikacja składa się z 7 wyspecjalizowanych modułów

Kamera poklatkowa

Funkcja pomaga zaobserwować i lepiej zrozumieć powolne procesy zachodzące w przyrodzie, takie jak tworzenie się i ruch chmur, topnienie lodu, wzrost roślin.

Kinematyka

Moduł śledzi ruch i pokazuje w czasie rzeczywistym wykres przemieszczenia, prędkości i przyspieszenia obserwowanych obiektów.

Wykrywanie ruchu

Funkcja Motion Cam pozwala uchwycić rzadkie sytuacje zachodzące w przyrodzie.

Mikroskop

Zbudowany jako uniwersalne narzędzie pomiarowe, moduł Mikroskop umożliwia uczniom i nauczycielom pomiar wielkości, odległości, kątów i obszarów.

Uniwersalny rejestrator

Może rejestrować dane dowolnego instrumentu pomiarowego z cyfrowym wyświetlaczem obrotowym lub wyświetlaczem płynnym poprzez “podłączenie” go do komputera za pomocą wbudowanej kamery.

Wykrywacz ścieżek

Moduł Pathfinder śledzi i wykrywa ścieżki i wzory poruszania się obiektów i istot.

Zabawa z wykresem

Nauka poprzez zabawę – uczeń poprzez naśladowanie kształtów przedstawionych na wykresach poznaje lepiej różne sposoby ujęcia zjawisk i zapisu danych.

Nie znasz jeszcze mozaBook? Wersję próbną możesz pobrać tutaj.