Boxlight wchodzi na polski rynek

Przystawka mimioteach

Boxlight, wiodący producent nowatorskich rozwiązań interaktywnych dla edukacji, rozpoczyna dystrybucję swoich produktów w Polsce. Misją firmy jest wyposażenie nauczycieli w nowoczesne rozwiązania, które budują zaangażowanie uczniów i ułatwiają im zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów Boxlight na polskim rynku.

W naszej ofercie znajdą się produkty z serii Mimio m.in. system do odpowiedzi MimioVotemobilna tablica Mimio Teach oraz przystawka kopiująca Boxlight MimioCapture. Produkty Boxlight powstają w odpowiedzi na realne potrzeby uczniów i nauczycieli. Na szczególną uwagę zasługuje mobilna tablica Mimioteach – niewielka przystawka, która zmienia standardową tablicę  w jej interaktywny odpowiednik. Dzięki poręcznemu rozmiarowi  może być z łatwością przenoszona z klasy do klasy i tym samym uzupełnić interaktywne wyposażenie więcej niż jednej pracowni.

System do odpowiedzi MimioVote oferuje błyskawiczną weryfikację poziomu wiedzy uczniów, ułatwia angażowanie ich podczas lekcji oraz pozwala na wygodne i automatyczne zebranie wyników. Rozwiązanie w formie poręcznych pilotów świetnie sprawdzi się podczas lekcji, rad pedagogicznych, zebrań z rodzicami czy szkoleń.

Pełna oferta produktów dostępna jest na stronie: www.cyfrowa-szkola.pl

AGRAF od 1987 roku zajmuje się dystrybucją wysokiej jakości sprzętu i oprogramowania, m.in. monitorów i tablic interaktywnych, projektorów multimedialnych, cyfrowych pracowni przyrodniczych i programów do obsługi  urządzeń interaktywnych. Dzięki współpracy z ogólnopolską siecią dealerów, zapewnia klientom sprawną obsługę posprzedażową oraz wsparcie merytoryczne i serwisowe.

Aktywna Tablica 2019 – sprawdź, jak się przygotować

Trójka uśmiechniętych uczniów trzymających w dłoniach książki.

 

Twoja szkoła zamierza w tym roku ubiegać się o dotację w ramach rządowego  programu Aktywna Tablica? Na naszej stronie Aktywna-Tablica.info opublikowaliśmy artykuł “Aktywna Tablica 2019 – co warto zrobić już dziś”?, w którym podpowiadamy, jak dobrze przygotować się do ostatniej tury projektu. Z lektury dowiesz się, dlaczego warto już teraz rozpocząć przygotowania do włożenia wniosku i jak uchronić się przed popełnieniem błędów.

Zapraszamy do lektury i śledzenia strony Aktywna-Tablica.info!

Nowość! Nowy Labdisc środowisko – nowe możliwości

labdisc środowiskoWychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom dodaliśmy do naszej oferty dla pracowni przyrodniczych  kolejny mobilny, cyfrowy dysk pomiarowy Labdisc środowisko.

Wbudowane w dysk pomiarowy czujniki zostały tak dobrane, aby umożliwiały przeprowadzanie doświadczeń związanych z podstawowymi badaniami i analizą środowiska. Labdisc środowisko doskonale sprawdzi się w szkole podstawowej i średniej, gdzie uczniowie od najmłodszych lat mogą uczyć się właściwych umiejętności oraz postaw związanych z ekologią. Jest on dobrym uzupełnieniem zajęć w szkolnych kółkach zainteresowań oraz przydatny podczas zajęć prowadzonych  w instytucjach związanych z edukacją ekologiczną i jednostkach ochrony środowiska.

Lekki, mobilny, niewielkich rozmiarów, intuicyjny w obsłudze Labdisc środowisko rozszerza ofertę pracowni przyrodniczych Globisens.

Dyski pomiarowe Labdisc to idealna pomoc dydaktyczna niezbędna do realizacji podstawy programowej przedmiotów przyrodniczych w ramach aktualnego programu wsparcia finansowego MEN.

Wielkie zaćmienie słońca w Ameryce! Labdisc rejestrował w wielu lokalizacjach w USA.

Uczniowie ze szkoły w hrabstwie Fulton obserwowakli zaćmienie w specjalnych okularach równocześnie rejestrując natężenie światła za pomocą dysku pomiarowego Labdisc.

W poniedziałek 21 sierpnia w USA nastąpiło zaćmienie słońca, pierwsze zarejestrowane w kraju od prawie 100 lat. Podczas tego całkowitego zaćmienia, średnica księżyca była większa niż słońca, blokując całe światło słońca i przekształcając dzień w całkowitą ciemność.

Ścieżka całkowitego zaćmienia objęła 14 stanów, 16% obszaru USA, a częściowe zaćmienie widoczne było we wszystkich innych stanach. Zjawisko rozpoczęło się  o godzinie 9:06 rano (PDT) na wybrzeżu w stanie Oregon jako częściowe zaćmienie i zakończyło się tego dnia jako częściowe zaćmienie wzdłuż wybrzeża Karoliny Południowej około godz. 4:06 po południu (EDT).

Co lepszego może spotkać młodego naukowca niż możliwość zarejestrowania prawdziwego zjawiska przyrodniczego do tego tak rzadko występującego.
Razem z badającymi uczniami, zespołem Globisens i ich amerykańskim partnerem firmą Boxlight – zarejestrowali zaćmienie w stanie Georgia i Nowy York, a CEO Globisens , Dov Brucker w Meksyku. Wykorzystanie Labdisc w wielu lokalizacjach zaćmienia pozwala młodym naukowcom na porównanie czasu zaćmienia i poziomu natężenia światła gdy  zaćmienie przemierzało kontynent.
W Johns Creek w stanie Georgia, grupa studentów ze szkoły w hrabstwie Fulton zainstalowała Labdisc na plastikowym pręcie, który ustabilizowała w wiadrze z piaskiem. Rejestracja zjawiska trwała 2 godziny. Gdy zaćmienie rozpoczynało się Labdisc zarejestrował 40000 lux, a następnie zmniejszyło się do zaledwie 256 lux by następnie wzrosnąć do 35000 lux kiedy zaćmienie ustąpiło. Uczniowie użyli również zrobionego w domu pudełkowego projektora, żeby zobaczyć cień utworzony przez zaćmienie.

 

Gdy czujniki zaczęły uruchamiać światła uliczne podczas zaćmienia, nasi młodzi uczniowie przeprowadzili kilka dodatkowych obserwacji dotyczących otaczającego ich świata. Zauważyli, że ptaki przestały śpiewać, a cykada (duży owad) i świerszcze zaczęły robić hałas, co zwykle dzieje się dopiero po zachodzie słońca.

 

Pilotażowy program z Globisens w szkołach Azerbejdżanu

Mając na uwadze przyszłą siłę roboczą STEM, Ministerstwo Edukacji Azerbejdżanu zdecydowało się na Labdisc: praktyczne rozwiązanie, które stanowi uzupełnienie ich istniejącego teoretycznego programu nauczania o praktyczne eksperymenty z biologii, chemii i fizyki. Cyfrowe, kompaktowe i przenośne laboratorium jest łatwe w konfiguracji i obsłudze zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Po raz pierwszy od uzyskania niepodległości Azerbejdżan zakupił sprzęt o takim standardzie do powszechnego kształcenia w szkołach!

Czytaj całość