Weź udział w warsztatach z mozaBook

Nauczyciel korzystający z monitora interaktywnego i mozaBook podczas lekcji.

Uczestników X Konferencji Lepsza Edukacja zapraszamy do udziału w niecodziennych warsztatach. Jak tworzyć lekcje atrakcyjne dla współczesnych uczniów? Na to pytanie odpowiedzą nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Łodzi – partnera mozaBook. Zaproszeni przez nas praktycy podzielą się z Wami swoimi pomysłami na ciekawe lekcje z wykorzystaniem tego oprogramowania. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

mozaBook to wielokrotnie nagradzane oprogramowanie edukacyjne zaprojektowane na tablice i monitory interaktywne. Nauczyciele i uczniowie mogą tworzyć atrakcyjne prezentacje korzystając z bardzo bogatej bazy oferującej tysiące gotowych multimediów w formie: interaktywnych plików 3D, filmów edukacyjnych, zdjęć czy gotowych zadań. Więcej informacji  znajdziecie tutaj.

Podróż po starożytności

Dzięki mozaBook uczniowie mogą niemalże „przenieść się w czasie”, lepiej poznać kulturę, bohaterów historycznych, zrozumieć związki przyczynowo-skutkowe. Jak to zrobić w praktyce pokaże Robert Michałek podczas warsztatów pn. „Podróż po starożytności – wykorzystanie platformy mozaBook na lekcjach historii”. Prowadzący to doświadczony nauczyciel historii i WOS-u w Szkole Podstawowej nr 5 w Łodzi. W pracy nauczyciela połączył inżynierskie wykształcenie z pasją odkrywania nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla edukacji. Warsztaty odbędą się 2 lutego o godz. 11.50, w sali nr 114. W ramach zajęć Grupy I.

mozaBook w edukacji wczesnoszkolnej

W pracy z najmłodszymi uczniami wykorzystanie animacji, filmów i dźwięku jest dużo skuteczniejsze niż lekcja w tradycyjnej formie. Kolejny warsztat pn. „Wykorzystanie narzędzi mozaBook w edukacji wczesnoszkolnej (i nie tylko)” poprowadzi Anna Aleksandrzak. Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 5 w Łodzi, który od wielu lat prowadzi lekcje wykorzystując narzędzia TIK. „Tablica multimedialna towarzyszy mi na wszystkich zajęciach – wiem, że dzięki temu lekcje są atrakcyjne i ciekawe dla coraz bardziej wymagających uczniów” – podsumowuje swoje doświadczenie.Warsztaty odbędą się 2 lutego o godz. 12.40, w sali nr 114. W ramach zajęć Grupy F.

O Szkole Podstawowej nr 5 i przygodzie z mozaBook przeczytacie więcej w tym artykule.

Uczestnictwo w warsztatach wymaga wcześniejszej rejestracji za pomocą formularza dostępnego na stronie wydarzenia.Zajęcia odbędą się 2 lutego w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Słowackiego 41.

Do zobaczenia!

Spotkajmy się na targach ISE 2019

logotyp ISE

Zapraszamy naszych partnerów, odwiedzających targi Integrated Systems Europe w Amsterdamie, na stoisko firmy Newline – pawilon  11, nr B-170. Zachęcamy do umawiania indywidualnych spotkań z przedstawicielami Newline i Agraf – chętnie zaprezentujemy produkty i odpowiemy na wszystkie pytania. Będziemy do dyspozycji od 5 do 8 lutego, w godzinach otwarcia hali wystawienniczej.

Premiera na ISE

Podczas tegorocznych targów Newline zaprezentuje nową linię monitorów dotykowych – NWC. Produkty zostały zaprojektowane z myślą o wygodniejszej i bardziej efektywnej  współpracy zdalnej. Innowacją jest system czujników, dzięki którym monitor dopasuje się do potrzeb użytkowników. Uczestnicy targów jako pierwsi poznają to nowatorskie rozwiązanie!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po wypełnieniu formularza online (przejdź do formularza) i podaniu specjalnego kodu. Osoby zainteresowane otrzymaniem kodu i indywidualnym spotkaniem ze specjalistami Agraf i Newline prosimy o kontakt z przedstawicielem naszego działu handlowego.

Do zobaczenia!

Bett 2019

 

Od początku celem naszej firmy jest wprowadzania do Polski światowych trendów technologicznych. Uważnie śledzimy nowości branżowe, dlatego nie mogło nas zabraknąć na tegorocznej edycji prestiżowych targów Bett w Londynie.

Bett jest wydarzeniem skupiającym firmy z całego świata, które oferują rozwiązania technologiczne dla nowoczesnej edukacji. W gronie wystawców znalazło się wielu naszych partnerów, m.in. Globisens i Boxlight.

Nowość od Globisens

Producent dysków pomiarowych Labdisc zaprezentował na targach nowy produkt– ładowarkę do dysków, która jednocześnie może zasilać 8 urządzeń. Przy czym jest lekka i wygodna w użyciu. Nie zajmie wiele miejsca w szkolnym laboratorium, a dzięki nowoczesnemu wyglądowi będzie świetnym uzupełnieniem pracowni przyrodniczej. Zapewni wygodne przechowywane sprzętu i wymaga tylko jednego gniazdka zasilającego.

Zainteresowanych ofertą Labdisc zapraszamy na dedykowaną stronę: www.pracownie-przyrodnicze.pl.

 

MimioTeach – zmień zwykłą tablicę w interaktywną

Urządzenie mimioteach

Za pomocą urządzenia MimioTeach możesz zamienić tradycyjną tablicę suchościeralną w jej interaktywny odpowiednik. Niewielka i poręczna przystawka może być z łatwością przenoszona między salami i piętrami – dzięki temu urządzenie może być używane w wielu salach bez konieczności uciążliwego i czasochłonnego transportu.

Wygodna interakcja

Tablica interaktywna stworzona przy pomocy MimioTeach oferuje wszystkie funkcjonalności standardowych urządzeń tego typu. Nauczyciele mogą tworzyć ciekawsze, angażujące i co najważniejsze bardziej skuteczne lekcje, korzystając z dołączanego oprogramowania lub z własnych zasobów.

Do mobilnej tablicy MimioTeach dołączane jest oprogramowanie interaktywne MimioStudio, które oferuje bogatą bazę lekcji i multimediów oraz kreator do samodzielnego tworzenia materiałów edukacyjnych. Pomocna, zarówno dla ucznia, jak i nauczyciela, jest funkcja zamiany pisma ręcznego i rysunków na ich drukowane wersje. Oprogramowanie jest kompatybilne z plikami MS Office i plikami konkurencyjnych rozwiązań interaktywnych. Do tego zawiera funkcje obsługujące piloty do odpowiedzi i zapisujące oceny do wbudowanego dziennika. MimioStudio to intuicyjne i oferujące bogate zasoby „centrum dowodzenia” nauczyciela.

Tablica obsługiwana jest za pomocą wygodnego w użyciu pisaka. Pozwala on z poziomu tablicy bezprzewodowo korzystać z  komputera oraz wygodnie obsługiwać oprogramowanie MimioStudio. Bez problemu używają go nawet młodsze dzieci.

Bezpieczeństwo

W klasie pełnej uczniów nietrudno o nieumyślne uszkodzenie sprzętu – zbicie, porysowanie. Wysokiej jakości materiał i przemyślana konstrukcja sprawiają, że MimioTeach jest odporny na takie uszkodzenia. Dodatkowo dzięki swoim niewielkim rozmiarom i sposobie mocowania, może po lekcji zostać łatwo zdemontowany i schowany w bezpiecznym miejscu.

Mobilna tablica MimioTeach działa w rozdzielczości 4800×9600 (dla obrazu 1.2 m x 2.4 m) i oferuje rozmiar aktywny o wymiarach  1.5 m x 2.4 m (przekątna 2,5 m) dla formatu 4:3 i 2,9 m dla obrazu szerokokątnego.

Producentem MimioTeach jest Boxlight – amerykańska firma, której Agraf jest wyłącznym polskim dystrybutorem.

Odbierz bezpłatną licencję mozaBook

Nauczyciel korzystający z tablicy interaktywnej i oprogramowania edukacyjnego mozabook.

 

Dla szkół, które od 1 czerwca 2018 r. do 31 grudnia 2018 r. zakupiły wybrane modele monitorów lub tablic interaktywnych, przygotowaliśmy bonus w postaci bezpłatnej, półrocznej licencji oprogramowania edukacyjnego mozaBook.  Wystarczy odebrać indywidualny kod (instrukcję znajdziecie poniżej).  Kod jest aktywny przez pół roku od momentu wprowadzenia do programu. Po upływie bezpłatnego okresu licencja wygaśnie automatycznie, a szkoła nie ma obowiązku zakupu nowej.

Promocja dotyczy zakupu tablic interaktywnych DualBoard, TruBoard, Touch Board Plus oraz monitorów interaktywnych marki Newline. Kod należy aktywować do 31 marca 2019 roku. Odbierzesz go i aktywujesz w kilku prostych krokach. Przygotuj dokumenty zakupu sprzętu i postępuj według instrukcji.

Jak pozyskać kod?

  1. Załóż bezpłatne konto na mozaWeb: formularz rejestracji. Jeżeli masz już konto, to można pominąć ten punkt.
  2. Zarejestruj monitor lub tablice interaktywną: formularz rejestracji
  3. Kod zostanie przesłany na podany adres mailowy
  4. Pobierz oprogramowanie mozaBook
  5. Podczas pierwszego uruchomienia zostaniesz poproszony o wprowadzenie kodu, który otrzymałeś w mailu. Kod jest aktywny przez pół roku od momentu wprowadzenia do programu.
  6. Gotowe! Przez 6 miesięcy możesz bezpłatnie korzystać z wszystkich możliwości i materiałów oferowanych przez mozaBook.

O mozaBook

mozaBook to wielokrotnie nagradzane oprogramowanie prezentacyjne do pracy w klasie, zaprojektowane na tablice i monitory interaktywne. Nauczyciele i uczniowie mogą tworzyć prezentacje i wzbogacać je dostępnymi w mediatece interaktywnymi plikami 3D, filmami edukacyjnymi, zdjęciami, aplikacjami czy gotowymi zadaniami lub własnymi plikami.

Więcej informacji nt. mozaBook możesz znaleźć na stronie.

Przykład wykorzystania mozaBook w jednej z łódzkich szkół.

Boxlight wchodzi na polski rynek

Przystawka mimioteach

Boxlight, wiodący producent nowatorskich rozwiązań interaktywnych dla edukacji, rozpoczyna dystrybucję swoich produktów w Polsce. Misją firmy jest wyposażenie nauczycieli w nowoczesne rozwiązania, które budują zaangażowanie uczniów i ułatwiają im zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów Boxlight na polskim rynku.

W naszej ofercie znajdą się produkty z serii Mimio m.in. system do odpowiedzi MimioVotemobilna tablica Mimio Teach oraz przystawka kopiująca Boxlight MimioCapture. Produkty Boxlight powstają w odpowiedzi na realne potrzeby uczniów i nauczycieli. Na szczególną uwagę zasługuje mobilna tablica Mimioteach – niewielka przystawka, która zmienia standardową tablicę  w jej interaktywny odpowiednik. Dzięki poręcznemu rozmiarowi  może być z łatwością przenoszona z klasy do klasy i tym samym uzupełnić interaktywne wyposażenie więcej niż jednej pracowni.

System do odpowiedzi MimioVote oferuje błyskawiczną weryfikację poziomu wiedzy uczniów, ułatwia angażowanie ich podczas lekcji oraz pozwala na wygodne i automatyczne zebranie wyników. Rozwiązanie w formie poręcznych pilotów świetnie sprawdzi się podczas lekcji, rad pedagogicznych, zebrań z rodzicami czy szkoleń.

Pełna oferta produktów dostępna jest na stronie: www.cyfrowa-szkola.pl

AGRAF od 1987 roku zajmuje się dystrybucją wysokiej jakości sprzętu i oprogramowania, m.in. monitorów i tablic interaktywnych, projektorów multimedialnych, cyfrowych pracowni przyrodniczych i programów do obsługi  urządzeń interaktywnych. Dzięki współpracy z ogólnopolską siecią dealerów, zapewnia klientom sprawną obsługę posprzedażową oraz wsparcie merytoryczne i serwisowe.

Aktywna Tablica 2019 – sprawdź, jak się przygotować

Trójka uśmiechniętych uczniów trzymających w dłoniach książki.

 

Twoja szkoła zamierza w tym roku ubiegać się o dotację w ramach rządowego  programu Aktywna Tablica? Na naszej stronie Aktywna-Tablica.info opublikowaliśmy artykuł “Aktywna Tablica 2019 – co warto zrobić już dziś”?, w którym podpowiadamy, jak dobrze przygotować się do ostatniej tury projektu. Z lektury dowiesz się, dlaczego warto już teraz rozpocząć przygotowania do włożenia wniosku i jak uchronić się przed popełnieniem błędów.

Zapraszamy do lektury i śledzenia strony Aktywna-Tablica.info!

Nowość! Nowy Labdisc środowisko – nowe możliwości

labdisc środowiskoWychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom dodaliśmy do naszej oferty dla pracowni przyrodniczych  kolejny mobilny, cyfrowy dysk pomiarowy Labdisc środowisko.

Wbudowane w dysk pomiarowy czujniki zostały tak dobrane, aby umożliwiały przeprowadzanie doświadczeń związanych z podstawowymi badaniami i analizą środowiska. Labdisc środowisko doskonale sprawdzi się w szkole podstawowej i średniej, gdzie uczniowie od najmłodszych lat mogą uczyć się właściwych umiejętności oraz postaw związanych z ekologią. Jest on dobrym uzupełnieniem zajęć w szkolnych kółkach zainteresowań oraz przydatny podczas zajęć prowadzonych  w instytucjach związanych z edukacją ekologiczną i jednostkach ochrony środowiska.

Lekki, mobilny, niewielkich rozmiarów, intuicyjny w obsłudze Labdisc środowisko rozszerza ofertę pracowni przyrodniczych Globisens.

Dyski pomiarowe Labdisc to idealna pomoc dydaktyczna niezbędna do realizacji podstawy programowej przedmiotów przyrodniczych w ramach aktualnego programu wsparcia finansowego MEN.

Wielkie zaćmienie słońca w Ameryce! Labdisc rejestrował w wielu lokalizacjach w USA.

Uczniowie ze szkoły w hrabstwie Fulton obserwowakli zaćmienie w specjalnych okularach równocześnie rejestrując natężenie światła za pomocą dysku pomiarowego Labdisc.

W poniedziałek 21 sierpnia w USA nastąpiło zaćmienie słońca, pierwsze zarejestrowane w kraju od prawie 100 lat. Podczas tego całkowitego zaćmienia, średnica księżyca była większa niż słońca, blokując całe światło słońca i przekształcając dzień w całkowitą ciemność.

Ścieżka całkowitego zaćmienia objęła 14 stanów, 16% obszaru USA, a częściowe zaćmienie widoczne było we wszystkich innych stanach. Zjawisko rozpoczęło się  o godzinie 9:06 rano (PDT) na wybrzeżu w stanie Oregon jako częściowe zaćmienie i zakończyło się tego dnia jako częściowe zaćmienie wzdłuż wybrzeża Karoliny Południowej około godz. 4:06 po południu (EDT).

Co lepszego może spotkać młodego naukowca niż możliwość zarejestrowania prawdziwego zjawiska przyrodniczego do tego tak rzadko występującego.
Razem z badającymi uczniami, zespołem Globisens i ich amerykańskim partnerem firmą Boxlight – zarejestrowali zaćmienie w stanie Georgia i Nowy York, a CEO Globisens , Dov Brucker w Meksyku. Wykorzystanie Labdisc w wielu lokalizacjach zaćmienia pozwala młodym naukowcom na porównanie czasu zaćmienia i poziomu natężenia światła gdy  zaćmienie przemierzało kontynent.
W Johns Creek w stanie Georgia, grupa studentów ze szkoły w hrabstwie Fulton zainstalowała Labdisc na plastikowym pręcie, który ustabilizowała w wiadrze z piaskiem. Rejestracja zjawiska trwała 2 godziny. Gdy zaćmienie rozpoczynało się Labdisc zarejestrował 40000 lux, a następnie zmniejszyło się do zaledwie 256 lux by następnie wzrosnąć do 35000 lux kiedy zaćmienie ustąpiło. Uczniowie użyli również zrobionego w domu pudełkowego projektora, żeby zobaczyć cień utworzony przez zaćmienie.

 

Gdy czujniki zaczęły uruchamiać światła uliczne podczas zaćmienia, nasi młodzi uczniowie przeprowadzili kilka dodatkowych obserwacji dotyczących otaczającego ich świata. Zauważyli, że ptaki przestały śpiewać, a cykada (duży owad) i świerszcze zaczęły robić hałas, co zwykle dzieje się dopiero po zachodzie słońca.

 

Pilotażowy program z Globisens w szkołach Azerbejdżanu

Mając na uwadze przyszłą siłę roboczą STEM, Ministerstwo Edukacji Azerbejdżanu zdecydowało się na Labdisc: praktyczne rozwiązanie, które stanowi uzupełnienie ich istniejącego teoretycznego programu nauczania o praktyczne eksperymenty z biologii, chemii i fizyki. Cyfrowe, kompaktowe i przenośne laboratorium jest łatwe w konfiguracji i obsłudze zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Po raz pierwszy od uzyskania niepodległości Azerbejdżan zakupił sprzęt o takim standardzie do powszechnego kształcenia w szkołach!

Czytaj całość